Zyrtare: Zola emërohet trajner i skuadrës së njohur angleze

Birmingham City ka zbuluar trajnerin e ri të skuadrës

Periskopi.com Sporti

Bëhet fjalë për Gianfranco Zola, i cili do ta drejtojë skuadrën e Championship pas shkarkimit të Gary Rowett.

Bëhet e ditur se legjenda e Chelseat ka nënshkruar kontratë 2-vjeçare e gjysmë.

Aguero është më i miri në ligë

Legjenda italiane e Chelseat, Gianfranco Zola, ka deklaruar se sulmuesi argjentinas Sergio Kun Aguero është më i miri në pozitën e tij.

Periskopi.com Sporti

Zola kishte luajtur për Chelsea nga viti 1996 deri në 2003, ku ishte paraqitur në 312 paraqitje duke shënuar 80 gola.

“Nuk e shoh askënd më të mirë se Aguero. Ai dhe Costa janë lojtarë të ndryshëm por efikasiteti i Agueros është i paarritshëm’, ka thënë Zola. /Periskopi/

Edhe një kandidat për trajner te Interi

Zhvillime të reja në kampin zikaltër për pankinën e Interit. Skuadra italiane vazhdon të kërkojë trajnerin e ri pas përjashtimit të De Boer.

Periskopi.com Sporti

Ish-trajneri i Villarrealit, Marcelino, ka dalë si favorit për pankinën dhe do të nënshkruajë një kontratë deri në vitin 2019. Sipas “Sky Sport”, grupi “Suning” gjithashtu është takuar me Zolan sot.

“Marca” shkruan se Marcelino ka kërkuar Zolan në staf që t’i ndihmojë në përshtatje dhe në komunikim me ekipin”.

Zola mund të marrë rolin e zëvendës-trajnerit, por nuk është e përjashtuar as hipoteza që ai të jetë trajneri i parë. Ish-ylli i Parmas, Cagliarit dhe Chelsea-t ka përvojë të kufizuar në drejtim, duke qenë zëvendës-trajner i Pierluigi Casiraghi te Italia U-21.