Pioli fillon pastrimin e skuadrës, largon yllin e skuadrës

Trajneri italian i Interit, Stefano Pioli, është duke menduar të largojë disa lojtar nga skuadra.

Periskopi.com Sporti

Tekniku i sapoemëruar dëshiron që në janar të nënshkruajë me lojtar që ai i dëshiron dhe poashtu të largojë disa lojtar që nuk bëjnë pjesë në planet e tij për ringjalljen e neroazzurëve.

I pari në listë besohet të jetë mesfushori francez i ardhur me bujë të madhe nga Monaco, Geoffrey Kondogbia i përcjelluar nga Davide Santon, Jonathan Biabyani dhe Stevan Jovetic.

kondogbia
Geoffrey Kondogbia

Kondogbia nuk po arrin as nën urdhërat e Piolit të tregojë më të miren e tij dhe si duket në janar do t’i jep fund karrierës së tij në Inter. /Periskopi/

Këtë nuk e keni pritur, Barcelona-Kondogbia

Barcelona është e interesuar të nënshkruajë me mefushorin francez të Interit, Geoffrey Kondogbia.

Periskopi.com Sporti

Barcelona do të mundohet të bind ish anëtarin e Monacos i cili bëri bujë me paraqitjet e tij para se të transferohej tek neroazzurët.

Mesfushori francez kohëve të fundit ka pësuar një rënje nga forma por Barcelona e mendon atë si zëvendësues të Busquetsit

Besohet se edhe Liverpooli e Marseille janë në garë për Kondogbian./Periskopi.com/

Ylli i Interit paralajmëron largimin

Mesfushori i Interit, Geoffrey Kondogbia ka paralajmëruar drejtuesit e klubit për një largim të mundshëm.

Periskopi.com Sporti

Francezi nuk po arrinë të sigurojë një vend në formacionin bazë te zikaltërit dhe kjo pritet ta shtyejë atë drejt largimit.

“Si një lojtar që dëshiron të luajë, është e natyrshme që në rast se situata nuk ndryshon, ne duhet të vlerësojmë gjërat dhe të bëjmë një zgjidhje”, deklaroi Kondogbia.

Është pritur shumë që 23-vjeçari të jetë motori i lojës së Interit, mirëpo trajnerët nuk kanë arritur të nxjerrin më të mirën nga ai. /Periskopi.com