Formacionet zyrtare: Genoa-Roma

Genoa është nikoqire e Romës sot në kuadër të Serie A.

Periskopi.com Sporti

Genoa është në pozitën e 12-të me 23 pikë ndërsa romakët në të dytën me 38 pikë.

Takimi fillon nga ora 15:00.

Këto janë formacionet zyrtare:

Genoa: Perin; Munoz, Burdisso, Izzo; Lazovic, Rigoni, Cofie, Laxalt; Ocampos, Ninkovic; Simeone.

Roma: Szczesny; Rüdiger, Fazio, Jesus; Peres, De Rossi, Strootman, Emerson; Nainggolan, Perotti; Dzeko. /Periskopi/

Zyrtare: Rincon transferohet në Juventus

Mesfushori venezuelian, Tomas Rincon do të jetë zyrtarisht lojtari më i ri i Juventusit.

Periskopi.com Sporti

Rincon është huazuar për gjsëm e sezonit që ka mbetur me opsion të blerjes në fund të vitit.

Rincon sot ka kaluar testet mjekësore. /Periskopi/

 

Roma kërkon yllin e Genoa

Roma dëshiron të përforcohet në mesfushë dhe sulm gjatë verës.

Periskopi.com Sporti

Nisur nga kjo Vocegiallorossa.it, klubi nga kryeqyteti italian është duke menduar për Diego Laxaltin.

23-vjeçari ka arritur të bëjë paraqitje shumë të mira me Genoan dhe ka treguar se meriton një mundësi nga klubet e mëdha.

Uruguaiani u transferua te Genoa pasi ishte i huazuar nga Interi, por te zikaltërit nuk kishte pasur mundësinë të bënë asnjë paraqitje zyrtare.

 

Rincon nesër zyrtarizohet si lojtarë i Juventus?

Tomas Rincon është po thuajse lojtarë i Juventusit.

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Genoa është duke kaluar në kulmin e karrierës së tij dhe Juventus veq tashmë i ka siguruar shërbimet e Rincon.

rincooon
Tomas Rincon, Geona

 

Sipas gazetarit të Sky Sports dhe Guardian, Fabrizo Romani, se Rincon nesër do të kryejë testet mjekësore dhe do të zyrtarizohet si lojtarë i ‘zonjës së vjetër’, transmeton Persikopi.com

Rincon ishte i kërkuar edhe nga Roma e Crystal Palace por si duke ai ka vendosur për kampionin italian. /Periskopi/

Juventus në negociata me yllin e klubit italian

Juventus është duke menduar të trasnferojë mbrojtësin e Genoa, Tomas Rincon.

Periskopi.com Sporti

Sipas gazetarit italian, Gianluca Di Marzio të dy klubet janë të interesuara të bëjnë marrëveshje dhe si duket ‘zonja e vjetër’ do të ketë sukses në këtë tentativ për Rincon.

Rincon do të huazohet në Juventus, për një sezon me  të drejt të blejres së kartonit të tij prej 7 milionë euro. /Periskopi/

Vetëm 15 vjeçar por debuton në Serie A (Foto)

Genoa bëri histori duke i dhënë sulmuesit Pietro Pellegri debutimin e tij në Serie A, në moshën 15 vjeç e 280 ditë.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi erdhi nga bankina në minutën e 88-të gjatë humbjes 1-0 të Genoas ndaj Torinos në mbrëmje e së enjtes.

pellegri1
Pellegri

 

Me moshën, 15 vjeç e 280 ditë, Pellegri thyen rekordin e të gjitha kohërave të vendosur nga Amedeo Amadei si lojtari më i ri që debuton në kategorinë më të lartë të futbollit italian.

As Roma kërkon Tomas Rincon

As Roma është duke i kërkuar shërbimet e mesfushorit të Genoa, Tomas Rincon.

Periskopi.com Sporti

‘Tuttomercatoweb’, shkruan se Roma është skuadra që ka siguruar shërbimet e mesfushorit nga Venezuela.

28-vjeçari ka pasur një edicion mjaftë të mirë në Serie A që ka zgjuar interesimin e skuadrave të mëdha.

Roma pritet ta marrë si huazim Rinconin me të drejtë blerje në fund të stinorit.

‘Giallorosët’ në rast se duan ta blejnë anëtarin e Genoas në fund të stinorit atëherë duhet të paguajnë rreth tetë milionë euro.

Vjen edhe goli i dytë nga Simoene, Juventus pranon dy gola të shpejtë (Video)

Genoa ka kaluar në epërsi me anë të golit të Simeones, djalit të trajnerit të Atletico Madridit, Diego Simeones.

Periskopi.com Sporti

Djali i Diego Simeones (trajnerit të Atleticos) ka realizuar golin e dytë ndaj Juventusit.

Pas 13 minutash lojë Lazovic asistoi për argjentinasin e jashtëzakonshëm i cili realizoi për 2-0.

Giovanni Simeone duket në top formë dhe Juventusi vërtet ka probleme në Luigi Ferraris.

Shokohet Juventus nga Genoa, i shënon golë djali i Diego Simeones (Video)

Genoa ka kaluar në epërsi me anë të golit të Simeones, djalit të trajnerit të Atletico Madridit, Diego Simeones.

Periskopi.com Sporti

Giovanni Simeone shënoi pas një topi të kthyer në zonë pas vetëm tri minutash lojë./Periskopi/

 

Genoa kërkon yllin e Juventus

Skuadra e Geona është e interesuar në shërbimet e brazilianit të Juventus, Anderson Hernanes.

Periskopi.com Sporti

Ish anëtari i Lazios dhe Inter në këtë sezon është duke pasur më shumë minutazh që nga largimi i mesfushorit francez Paul Pogba.

Besohet se Geona është duke menduar të transferojë mesfushorin në janar.

“Genoa? Është mirë t’i dëgjoj këto lajme, por për momentin jamni fokusuar për ndeshjen ndaj Sevillës”.

“Italia është sikur shtëpi e dytë për mua, është një shtet i mrekullueshëm dhe jam i gëzuar që tifozët po më mbështesin. Në futvoll kurrë nuk i dihet, por për tani po mendoj për ndeshjen me Sevillën”, tha Hernanes për GdS. /Periskopi.com/

hernanes-1
Anderson Hernanes, Juventus

Genoa afër yllit të Milanit

Genoa është duke menduar transferimin e brazilianit të Milanit, Luiz Adriano.

Periskopi.com Sporti

Genoa këtë do ta bëjë pasi që Pavolettti të kompletojë transferimin e tij në Napoli.

Problem për këtë marrëveshje mund të jetë paga e lartë e sulmuesit brazilian e cila është 3 milionë euro.

Milan mund të pranojë mundësinë e huazimit në rast se Genoa e kërkon me çdo kusht Adrianon. /Periskopi.com/

Milano tronditet nga Genoa

Milan ka lëshuar shansin për të dalur në pozitën e parë pasi që është mposhtur nga skuadra modeste, Genoa.

Periskopi.com Sporti

Pas series prej pesë ndeshjeve pa humbje, Milani është mposhtur nga Genoa me rezultat 3-0, për të humbur rastin që këtë javë të kryesojë në Seria A.

Fitorja ndaj Juventusit të shtunën mbrëma konfirmoi formën e mirë të “Rossonerëve”, por sonte u mposht si mysafir i Genoas që ngrihet në pozitën e shtatë në tabelë me 15 pikë.

Golat për Genoan i realizuan Nikoviq, Juraj Kucka, i cili shënoi autogol dhe të fundit e realizoi Pavoletti.

Me këtë humbje Milani mbetet në pozitën e tretë me 19 pikë, aq sa ka edhe Roma në pozitën e dytë. Juve prin me 20 pikë. /Periskopi.com

Formacionet zyrtare: Genoa-Milan

Sonte fillon java e dhjetë në Seria A, ku Genoa pret ekipin e Milanit që pas fitores ndaj Juventus është e motivuar.

Periskopi.com Sporti

Milan do të kërkojë fitoren e tretë rresht dhe të mbajë hapin me Juventus në luftën për titull të kampionit.

Këto janë formacionet zyrtare:

GenoaPerin, Edenilson, Izzo, Burdisso (c), Simeone, Munoz, Rigoni, Veloso, Rincon, Laxalt, Ninkovic.

Milan:milan1-1 /Periskopi.com