Bale ka përfunduar me sukses operimin

Real Madridi ka konfirmuar se Gareth Bale është operuar me sukses.

Periskopi.com Sporti

Në një njoftim klubi spanjoll ka bërë të ditur se Bale ka kryer operacionin në nyje të këmbës në një spital në Londër.

Uellsiani do të mungojë së paku katër muaj.

Bale gëzon tifozët e Real Madridit

Bale ka pësuar një dëmtim në ndeshjen kundër Sporting Lisbonës dhe më 29 nëntor do të kryejë një operacion nga i cili do të mungojë rreth 2 muaj.

Periskopi.com Sporti

“Ylli” i Real Madridit, ka postuar një foto në rrjetin social ‘Tëitter’ duke e shoqëruar edhe premtim të madh për të gjithë tifozët e ‘Los Blancos’, shkruan “Marca”.

“Faleminderit të gjithëve për mesazhet. Unë do të bëj çdo gjë që është e mundshme për t’u kthyer në fushë sa më shpejt që të jetë e mundur …”, ka shkuar Bale.

Bale do të humbë “El Clasicon” e 3 dhjetorit kundër Barcelonës.

Zyrtare: Ylli i Real Madridit katër muaj jashtë

Lëndimi i Gareth Bale u mendua se ishte jo serioz, por nuk doli ashtu.

Periskopi.com Sporti

Bale u lëndua gjatë ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Sporting Lisbona.

“Bale ka nevojë për operacion në nyjën e këmbës dhe do të jetë jashtë fushave për 4 muaj”, njofton përmes një komunikate zyrtare klubi i Real Madridit.

bale
Gareth Bale, Real Madrid

Ullesiani do të jetë një mungesë e madhe për klubin madrilène pasi ai do të mungojë në El Clasico. /Periskopi.com/

Real Madridi konfirmon, ky yll mungon në El Clasico

Real Madrid ka konfirmuar se ylli uellsian Gareth Bale do të mungojë ndaj Barcelonës.

Periskopi.com Sporti

Ish anësori i Tottenham Spurs u lëndua ndaj Sporting Lisbona në kuadër të Ligës së Kampionëve.

bale
Gareth Bale në aksion ndaj Sporting Lisbona

Lojtari ka zhvendosur zhvendos ashtin e këmbës së djathtë i njohur si ‘peroneal tendons’.

El Clasico do të zhvillohet me 3 dhjetor.

 

foot-of-bale/Periskopi.com/

Tronditet Real Madridi në prag të El Clasicos

Real Madrid nuk ka mundur të shijojë fitoren ndaj Sportingut, pasi që uellsiani Gareth Bale është lënduar.

Periskopi.com Sporti

Bale është duke kaluar në një super formë këtë sezon, ku edhe ka rinovuar me madrilenet deri më 2022.

Reali ishte duke udhëhequr 1-0 kur Bale u lëndua dhe u zëvendësua nga Marco Asensio.

Ky lajm do t’i shokojë fansat e ‘los blancos’ si dhe do të jetë një problem i madh për trajnerin Zinedine Zidane, pak para ndeshjes më të rëndësishme të sezonit. Vlen të theksohet se Real Madrid dhe Barcelona do të takohen më 3 dhjetor për të zhvilluar një nga derbit më të fort në botë./Periskopi.com/

 

Ky futbollist do ta fitojë ‘Topin e Artë’

Anësori i Real Madridit, Gareth Bale do ta fitojë ‘Topin e Artë’.

Periskopi.com Sporti

Kështu mendon ish-portieri i Uellsit, Neville Southall.

“Bale një ditë do ta fitojë ‘Topin e Artë’. Ai e meriton atë”, tha Southall. /Periskopi.com

As Ronaldo, as Bale, ky është futbollisti kryesor i Realit

Mesfushori i Atletico Madridit, Gabi ka dhënë një deklaratë mjaft interesante.

Periskopi.com Sporti

Ai thotë se futbollisti kryesor i Real Madridit nuk është as Cristiano Ronaldo e as Gareth Bale, por Luka Modric.

Këtë, ai e thotë pak ditë para derbit ndërmjet dy skuadrave madrilene, i cili zhvillohet në kuadër të La Ligas.

“Me Modric, ata kanë gjetur lojtarin e tyre më të mirë”, deklaroi Gabi.

“Ai e bën që skuadra të luajë më mirë dhe i jep lojës ekuilibrin. Ne do të përpiqemi ta ndalim atë duke mos e lënë të organizojë lojën”, shtoi ai. /Periskopi.com

Kush do ta zëvendësojë Ronaldon te Real Madridi?

Cristiano Ronaldo është prej vitesh futbollisti kryesor i Real Madridit.

Periskopi.com Sporti

Por, pas largimit të tij nga kjo skuadër, kush do ta zëvendësojë atë?

Përgjigje rreth kësaj pyetje ka dhënë mbrojtësi i djathtë i madrilenëve, Dani Carvajal.

“Besoj se Gareth Bale do të jetë trashëgimtari i Cristiano Ronaldos”, deklaroi Carvajal.

“Koha kalon dhe një ditë Cristiano nuk do të jetë në të njëjtin nivel, siç ka ndodhur me Raulin dhe Figon në të kaluarën”, shtoi ai. /Periskopi.com

Real Madrid 2-0 Leganes, përfundon pjesa e parë (Video)

Real Madrid ka shtuar epërsinë në 2-0, në fund të pjesës së parë.

Periskopi.com Sporti

Ishte përsëri uellsiani Gareth Bale që shënoi, ku pas një tollovie në zonë pranë portierit u gjenden më së miri duke e dërguar topin në rrjetë për 2-0. /Periskopi.com

Real Madrid kalon në epërsi ndaj Leganes (Video)

Skuadra madrilene ka dominuar lojën por nuk ka arritur të shënojë deri në minutën e 38.

Periskopi.com Sporti

Këtë e ka bërë përmes uellsianit Gareth Bale i cili pranoi një pasim nga Isco. /Periskopi.com

Reali kalon në epërsi në minutën e parë ndaj Legia-s (Video)

Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Legia Warsaw në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Realizator ishte Gareth Bale në minutën e parë të ndeshjes, i cili shënoi një gol të bukur nga distanca. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=3kTiOeCb-e0

E pabesueshme: Ylli i Realit tani kushton afër 1 miliard euro

Gareth Bale ka rinovuar kontratën me Real Madridin deri në vitin 2022.

Periskopi.com Sporti

Por, sa është shifra e klauzolës së lirimit të uellsianit me kontratën e re?

Besoni ose jo, në kontratën e re të 27-vjeçarit shkruan se ai mund të largohet nga Bernabeu vetëm në rast se ndonjë klub paguan 900 milionë funte.

Drejtuesit e 11-të herë kampionit të Europës janë shumë të vendosur që ta mbajnë lojtarin në skuadër për një kohë shumë të gjatë. /Periskopi.com

Bale befason të gjithë me këtë deklaratë

Anësori i Real Madridit, Gareth Bale ka befasuar me një deklaratë.

Periskopi.com Sporti

Uellsiani thotë se nuk e ka aspak prioritet ‘Topin e Artë’.

Ai thotë se nuk ka ëndërruar kurrë që ta fitojë këtë çmim.

“Topi i Artë nuk ka qenë kurrë një objektiv personal për mua”, deklaroi Bale.

“Unë kurrë nuk kam ëndërruar ta fitojë atë. Ëndërrova ta fitojë Ligën e Kampionëve dhe tituj të ligës”, shtoi ai. /Periskopi.com

Zyrtare: Bale vazhdon kontratën me Real Madrid

Uellsiani Gareth Bale ka rinovouar kontratën me skuadrën madrilene.

Periskopi.com Sporti

Gareth Bale e ka vazhduar edhe zyrtarisht kontraën me Real Madridin.

Skuadra madrilene ka njoftuar se edhe zyrtarisht Bale e ka vazhduar kontratën deri në vitin 2022.

“Real Madrid dhe Gareth Bale kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës, e cila do ta mbajë atë në skuadër deri në vitin 2022”, thuhet në njoftimin zyrtar të Realit. /Periksopi.com

Reali Madridi me megaofertë për yllin e tyre

Real Madridi është duke përgaditur një ofertë marrëmendëse për uellsianin, Gareth Bale, duke e bërë lojtarin më të pagur në botë.

Periskopi.com Sporti

Sipas një raporti nga The Sun, thuhet se gjigandi spanjoll do t’i jap një pagë prej 750 mijë funta në javë, në një kontratë pesë vjecare.

‘Los Blancos’ dëshirojnë që të largojnë ekipe si Manchester United dhe Paris-Saint-Germain larg uellsianit që kanë shprehur interesimi për të transferuar mesfushorin. /Periskopi.comGareth-Bale-Real-Sociedad-0-Real-Madrid-3l

Ronaldo dhe Bale dridhin Realin

Gareth Bale nuk po nxitohet për rinovimin e kontratës me Real Madridin.

Periskopi.com Sporti

Mirror shkruan se uellsiani po kërkon një pagë sa më të lartë nga gjigandi madrilen.

Me kontratën e re, ai pritet të përfitojë rreth 250 mijë funte në javë.

Dje u raportua se edhe Cristiano Ronaldo nuk po nxitohet për të rinovuar kontratën, pasi portugezi dëshiron të nënshkruajë një marrëveshje të re me Los Blancos, e cila do ta mbante në skuadër deri më 2021. /Periskopi.com

Bale-Ronaldo, kjo nuk pritej

Gareth Bale ka këkuar nga Real Madridi që t’i ofrojë një pagë të njejtë me atë të Cristiano Ronaldos.

Periskopi.com Sporti

Lajmi është dhënë nga ‘Times’.

Uellsiani është në bisedime për rinovimin e kontratës.

Madje, dje u raportua se klauzola e largimit të tij nga Bernabeu me kontratën e re do të kap shifrën e rreth 500 milionë eurove.

Ronaldo ka një pagë në vlerë prej 20 milionë funte në vit. /Periskopi.com

Futbollisti i cili pritet të kushtojë 500 milionë euro

Gareth Bale thuhet se është pranë rinovimit të kontratës me Real Madridin.

Periskopi.com Sporti

Por, klauzola e largimit të uellsianit nga Bernabeu raportohet se do të kap shifrën e plot 500 milionë eurove.

Këtë gjë drejtuesit e klubit madrilen pritet ta bëjnë për të larguar interesimin e Manchester United, klub ky i cili insiston në transferimin e 27-vjeçarit.

Marrëveshja e re pritet ta mbajë Bale në Bernabeu deri më 2022. /Periskopi.com

Bale me frizurë të re (Foto)

Anësori i Real Madridit, Gareth Bale ka ndryshuar sërish formën e flokëve.

Periskopi.com Sporti

Ai mbrëmë luajti për Përfaqësuesin e tij, Uellsin, në sfidën ndaj Gjeorgjisë në kualifikimet për Botërorin 2018, ndeshje kjo e cila përfundoi 1:1.

27-vjeçari zakonisht i mbanë flokët e lidhura, por gjatë ndeshjes së mbrëmshme ai vendosi të mbajë ato të lëshuara. /Periskopi.com

bale

Bale nuk është i lumtur te Reali, agjenti i tij bisedon me Man Utd

Periskopi.com Sporti

Nëpër mediat evropiane po qarkullojnë zëra që e lidhin Gareth Bale me një largim të mundshëm nga Real Madrid.

Diario Gol raporton se uellsiani shpërtheu nga zemërimi pas zëvendësimit në barazimin e së mërkurës ndaj Villarreal.

Raportohet poashtu se agjenti i Bale ka zhvilluar kontakte me Manchester United, dhe zemërimi në rritje i 27-vjeçarit te madrilenët mund të rezultojë së shpejti me largimin e tij nga Santiago Bernabeu. /Periskopi.com