Trajneri i skuadrës së madhe kosovare ofroi shkëputjen e kontratës

Trajneri i Besës së Pejës, Gani Sejdiu, ka folur pas barazimit 1:1 me Feronikelin, të luajtur në Pejë.

Periskopi.com Sporti

Ai sqaroi edhe situatën e krijuar në ditët e fundit, ku Olle publikoi lajmin për ofrimin e dorëheqjes nga ai, gjë që u konfirmua edhe nga vetë Sejdiu.

“Dorëheqje jo, por iu kam ofruar ndërprerje të kontratës, pasi me barazimin ndaj Gjilanit u larguam nga gara për titull. Por, kryesia e klubit nuk ka dashur të dëgjojë dhe kemi vazhduar. Një klub i mençur, i cili dinë çka është kualiteti. Unë besoj se finalja (fundi i garave) do të jetë e suksesshme”, tha Sejdiu për Super Sort, raporton Gazeta Olle.

Sejdiu kritikon amatorët e Prishtinës për shkarkimin e Munishit

Trajneri i njohur kosovar, Gani Sejdiu tregon objektivat e skuadrës që drejton, Besës së Pejës. Mitrovicasi foli edhe për shkarkimin e trajnerit Kushtrim Munishi nga Prishtina.

Periskopi.com Sporti

Besa e Pejës aktualisht gjendet në pozitën e tretë në tabelë me 12 pikë, tri më pak se Trepça ’89 që gjendet në pozitën e dytë dhe gjashtë më pak sesa lideri Prishtina.

“Pretendimet janë për t’u shpallur kampion. Por, normal se duhet pak kohë deri tek ndërtimi i skuadrës. Mirëpo, puna është duke shkuar mirë në këtë drejtim”, ka thënë Sejdiu për Periskopin.

Ai shton se në garë për titull ka edhe disa skuadra tjera, ku veçon tri prej tyre, ndërsa foli edhe për rritjen e cilësisë së futbollit kosovar si dhe për referimin.

“Rivalët kryesor për titull janë Prishtina, Feronikeli dhe Gjilani. Cilësia e futbollit në Kosovë është në rritje e sipër në çdo aspekt, por duhet ende punë e madhe që cilësia të ngritet ende”.

“Me referimin jam i kënaqur, pasi ka tendenca të rritjes së përgjegjësisë në referim prej pranimit në UEFA dhe FIFA”.

Ai foli edhe për largimin e Kushtrim Munishit nga pozita e trajnerit të Prishtinës, dhe tha se nuk i mirëpret padrejtësitë që i bëhen ndonjë kolegu të tij.

“Sa i përket Munisht, çdo padrejtësi që i bëhet ndonjë kolegu, unë nuk do ta mirëpres”, përfundoi ish-trajneri i Feronikelit, Trepçës dhe Trepçës ’89. /Periskopi.com