Dikur yll te Arsenal, sot bëhet këngtar (Foto&Video)

Futbollisti gjerman i Galatasaray, Lukas Podolski edhe pse ende është në futbollin aktiv, ai tashmë ka vendosur të punojë për të ardhmen e tij.

Periskopi.com Sporti

Ish ylli i Bayern Munchen dhe Arsenal gjithmonë ka treguar pasionin e tij për muzikën dhe si duket ai ka plotësuar ëndrrën e tij.

Podolski ka bërë një bashkëpunim me reperin Mo-Torres dhe grupin Cat Ballou duke e publikuar këngën “Liebe deine Stadt’ (‘Duaje qytetin tënd).

poldi

Podolski në këtë sezon ka shënuar vetëm tre gola për gjiandin turk. /Periskopi/

Gjigandët europian kërkojnë yllin e Arsenalit

Roma dhe Galatsaray janë të interesuara të nënshkruajnë më mbrojtësin francez të Arsenalit, Mathieu Debuchy.

Periskopi.com Sporti

Ish mbrojtësi i Newcastle United është jashtë planeve të teknikut francez Arsene Wenger, ai sezonin e kaluar ishte i huazuar në Bordouaex dhe këtë sezon është rikthyer përsëri në Londër.
Sipas ‘Daily Stars’ Roma dhe Galatasaray do t’i ofrojnë rrugën e shpëtimit francezit. /Periskopi.com/

debuchy

Ylli i Galatasaray në radarin e Manchester United

Manchester United mendon të transferojë portugezin e Galatasaray, Armindo Bruma.

Periskopi.com Sporti

Anësori i Galatasaray është duke kaluar në një super formë në këtë sezon, të cilen bashkëkombësi i tij, Jose Mourinho, e ka vërejtur dhe e dëshiron qysh në janar të transferojë në Old Trafford.

Manchester Untied do t’i ofrojë 8 milionë fund skuadrës turke. /Periskopi.com

Depay përfundon tek gjigandi turk?

Galatasaray është duke menduar të transferojë yllin holandez të Manchester Untied, Memphis Depay.

Periskopi.com Sporti

Memphis Depay asesi të ambientohet në futbollin anglez, ai nuk po arrin të gjejë vend as në këtë sezon në formacionin bazë të ‘djajëve të kuqë’ edhe pas ardhjes se Jose Mourinhos.

Ai është pas Martial, Rashford, Mata dhe kjo ka bërë që skuadra turke t’i ofrojë rrugën e shpëtimit të karrierës së tij duke i ofruar futboll të rregullt.

Ata do të japin rreth 15 milionë funte, duke synuar të bindin holandezin dhe Jose Mourinhon.

Depay është transferuar nga PSV për rreth 25 milionë funte. /Periskopi.com

Ylli i Galatsaray, për 36 minuta shënoi hat-trick

Ish sulmuesi i Arsenalit, Lukas Podolski ka shënuar hat-trick kundër skuadrës së ligës së tretë, Dersimpor në ndeshjen e kupës së ligës.

Periskopi.com Sporti

Podolski njihet si një lojtar i kupav të ligave, pasi që ka fituar DFB-Pokal me Bayern Munich në 2008, FA Cup me Arsenalin në 2014 dhe tani me Galatasaray ka fituar dy herë Turkish Cup në vitin 2015 dhe 2016.

31-vjeçari dëshmoi se ende e ka instiktin për të shënuar gola duke kompletuar hat-trickun për 36 minuta, të parën e shënoi në minutën e 24’. Ndeshja ka përfunduar me rezultat 5-1, duke treguar karakter të vertetë skuadra Galatasaray.

Ky ishte hat-tricku i parë pas më shumë se 11 vitesh për klubin dhe kombëtaren gjermane. Edhe pse të shënosh tre gola për 36 minuta është mahnitëse, por është shumë larg nga rekordi i James Hayter i cili shënoi hat-trick mbrenda 140 sekondav për Wrexham në vitin 2014. /Periskopi.comlukas podolski

Tifozët e Galatasaray ‘çmendin’ Cervena Zvezdën

Galatasaray dhe Cervena Zvezda janë takuar në kuadër të Euro Ligës në një ndeshje basketbolli.

Periskopi.com Sporti

Tifozët e këtyre dy klubeve janë të armiqësuar pas vdekjes së një tifoz serb në Stamboll në vitin 2014.

Pas këtij rasti tifozët e të dyja palëve e kanë të ndaluar të udhëtojnë kur këto dy skuadra takohen mes vet.

Por turqit vazhdojnë t’i ngacmojnë serbët.

Ata kanë postuar një foto me flamuj të Kosovës dhe atë kombëtar shqiptar, ndërsa afër tyre ishte llogo e klubit dhe një mesazh për tifozin e vrarë vite më parë.

‘Pusho në ferr’, është mesazhi i tyre për tifozin e vrarë serb.