Gabigol shënon për fitoren e Interit (Video)

Gabriel Barbosa-Gabigol ka shënuar gol me fanellën e Interit në fazën përgatitore që zikaltërit po e kalojnë në Spanjë

Periskopi.com Sporti

Interit luajti kundër Lierses, skuadër e divizioneve të ulëta spanjolle, përcjell Telegrafi.com

Neroazzurët fituan 3-2, ndërsa Barbosa kaloi portierin me një parabollë për të shënuar.

Flitet për një huazim të lojtarit në ditët e fundit, por lëvizjet e fundit mund të kenë ndryshuar mendjen e Stefano Piolit.

 

https://www.instagram.com/p/BO0JYjfhPCP/

Pioli: Nuk më intereson sa ka paguar Inter, Gabigol duhet të punojë më shumë

Trajneri i Interit, Stefano Pioli, ka folur për disa lojtarë në veçanti.

Periskopi.com Sporti

Sipas italianit Gabriel Barbosa po punon shumë, por nuk mendon kurrë sa ka kushtuar ai.

“Mendoj se është një futbollist me një talent të madh dhe po bën të gjitha përpjekjet për të kuptuar metodat e reja të punës dhe mbi të gjithë mentalitetin e ri, por unë nuk mund të mendoj se sa para ka paguar klubi për një futbollist përpara se të bëj formacionin”.

“Gabigol duhet të këtë durimin e mjaftueshëm dhe të tregojë që di të luajë futboll sepse me kualitetet që ka do të gjejë me siguri hapësira, mund të rritet bashkë edhe për faktin se ai mund të luajë përkrah Icardit”, tha fillimisht Pioli.

 

Pioli ka lavdëruar kroatin Marcelo Brozovic.

“Marcelo po më jep përgjigje pozitive, është ri dhe ka shumë kualitet edhe pse mendoj se mund të përmirësohet shumë më tepër”.

Ai foli edhe për Ever Banegan dhe Joao Marion.

“Janë dy mesfushorë të shkëlqyer të orientuar më shumë drejt fazës ofensive sesa asaj defensive. U kam dhënë besim të gjithë futbollistëve që kam në skuadër, por duke i njohur më mirë më duhet të bëj disa zgjedhje”, nënvizoi në fund trajneri 51-vjeçar.

 

‘Nuk gabojmë me Gabigol siç gabuam me Coutinhon’

Drejtori sportiv i Inter, Piero Ausillo ka folur për situatën e talentit brazilian, Gabigol.

Periskopi.com Sporti

Gabigol u transferua nga Santos me bujë tek neroazzurët, por që ende nuk ka arritur të tregoj më të miren nga vetja. Braziliani që nga transferimi i tij në Seria A ka zhvilluar vetëm 13 minuta në fanelën e Interit.

“Gabigol? Ai është shumë i qetë, është pjesë grupit të lojtarëve të rëndësishëm. Është i ri, ka nevoje vetëm për eksperiencë. Në të kaluarën na ka ndodhur e njëjta gjë me Coutinhon, por të gjithë e dimë se si kanë shkuar gjërat, tani ai është një fenomen. Huazimi nuk vlen tani për atë, por do të presim vendimin e trajnerit”.

“Icardi? Është njeriu më i qetë që e kam njohur në botën e futbollit. Si të gjithë te rinjtë ai mund të bën gabime, por gjërat janë pozitive”, ka thënë Ausilio. /Periskopi.com