Messi është futbollisti më i mirë në botë

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Barcelonës, Samuel Umtiti i është shtuar listës së futbollistëve që mendojnë se Lionel Messi është lojtari më i mirë në botë.

Francezi madje e quan 29-vjeçarin edhe si fenomen.

“Messi është është futbollisti më i mirë në botë. Ai është një fenomen”, deklaroi Umtiti.

“Më pëlqen të luaj kundër tij në stërvitje, poashtu edhe ndaj Neymar dhe Suarez”. /Periskopi.com