Konfirmohet: Arsenali kërkon talentin e madh të Serie A

Arsenali interesohet për talentin e madh të Atalantas, Franck Kessie. Kështu thotë agjenti i 19-vjeçarit.

Periskopi.com Sporti

Mesfushori ka zhvilluar paraqitje shumë të mira me skuadrën e tij, ndërsa në sezonin e kaluar ishte i huazuar te Cessena.

Por, agjenti i futbollistit nga Bregu i Fildisht shton se klientin e tij e duan edhe klube tjera të mëdha.

“Zyrtarë të Arsenalit ishin këtu në Itali për të parë atë”, deklaroi agjenti i Kessie.

“Ata janë një klub i mirë, por ka shumë klube që intereson për të dhe Arsenali nuk është i vetmi destinacion i mundshëm”. /Periskopi.com