E mrekullueshme, shikoni si duket Rita Ora në dasmën e kushërirës (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Rita Ora po qëndron në Tiranë për ceremoninë e martesës së Amantina Tolajt, që zhvillohet sonte.

Ajo ka postuar në rrjetet e saj sociale një foto në një fustan të argjendtë, në të cilin duket e mrekullueshme.

Përmes fotografisë Rita ka lënë të dihet se në dasmën e kushërirës nga ana e nënës do të ketë rolin e shoqërueses e nuses.

Mbi fotografinë bashkë me shoqëruesen tjetër, këngëtarja ka shkruar: “Shoqërueset e nuses e nisin tani.”

Rita së fundmi ka qenë aktive edhe në muzikë. Para një jave ajo lëshoi këngën e re “Your Song”.

Pornostarja e pëson keq, shikoni si e kafshon peshkaqeni gjatë një fotosesioni në ujë (Video)

Periskopi.com +18

 

Një pornostare mbeti me 20 qepje në këmbë, pasi një peshkaqen e kafshoi atë përderisa ajo ishte duke filmuar një promo për një kompani.

Molly Cavalli ishte në humor të mirë kur u zhyt në ujë në një kafaz mbrojtës – duke bërë madje edhe kërcim për kamerat.

Por, humori i saj shumë shpejt u zëvendësua me një britmë dhe të qara, kur një peshkaqen e kafshoi atë në këmbë.

Pak sekonda pasi ajo hyn në ujë, Molly dëgjohet duke bërtitur dhe shihet duke e mbajtur këmbën e saj – përderisa peshkaqeni e sulmoi atë.

Duke dalë nga uji, asaj i shihet gjaku duke i rrjedhë nga këmba – duke lënë njolla gjaku në ujë.

Vendosin kamera të fshehta në pyll, s’do ta besoni ç’është parë në Malin e Tomorit

Periskopi.com Galeria

E ka bekuar Zoti këtë vend me bukuri natyrore e me gjallesa të shumëllojshme, por janë njerëzit ata që po e shkatërrojnë duke prerë pyjet me shumicë e duke ngritur grataçelat, me dëshirën e madhe për t’u europianizuar.

Nga kontrolli i bërë në tre kamerat-kurth të vendosura në Parkun Kombëtar të Malit të Tomorit janë regjistruar filmimet e kafshëve mjaft interesante.

Ndoshta nuk e dinit, por në këtë park ka kafshë të rralla si ariu i murrmë e macja e egër. Nuk të ndodh t’i shkosh çdo ditë, ama është fat që në habitatin tonë rriten të tilla gjallesa e duhet të bëjmë të pamundurën që t’i mbrojmë.

“Nga kontrolli i 3 kamerave kurth në Parkun Kombëtar Mali i Tomorit, rezultojnë kafshë të rralla si ariu i murrmë 2 copë, mace e egër. Gjithashtu ka prezencë të madhe të kafshëve si dhelpra, baldosa, lepur i egër, iriqi etj. Monitorimi vazhdon!”, – bën me dije Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura.

Qindra foto nudo në faqen sekrete! Skandal i ri i marinsave amerikanë

Një skandal i ri ka përfshirë marinsat amerikanë, pasi në një faqe sekrete në Facebook janë publikuar fotografi nudo të ushtareve femra. Protagonistët rrezikojnë gjyqin ushtarak.

Periskopi.com Lajme

“Bëhet fjalë për një sjellje totalisht në kundërshtim me principet tona”, u shpreh gjenerali Ronald Green.Por faqja sekrete në Facebool e quajtur «Marines United» është vetëm skandali i fundit që ka përfshirë ushtrinë amerikane. Departamenti amerikan i mbrojtjes po heton mbi disa fotografi nudo të ushtareve femra që janë shpërndarë në rrjete sociale nga kolegët meshkuj si në rradhët e marinsave amerikanë ashtudhe nga ata britanikë. Fotografitë që end enuk dihet nëse janë bërë me deshirë apo fshehurazi ka një sërë komentesh negative. Shërbimi për hetimet në marinë ka nisur hetimet dhe deri tani janë identifikuar 12 nga protagonistet.

Zyrtarët ushtarakë për momentin nuk kanë komentuar duke pritur që të zbardhet cështja. Por një marins i cili ka preferuar të mbetet anonim tha për Associated Press se një nga informaticienët është hequr nga puna pasi kishte postuar një link të fotografive. Skandali u bë publi nga “The Uar Horse”, një organizatë jo fitim prurëse e drejtuar nga ish marinsi Thomas Brennan i cili është kthyer në objektiv fyerjesh dhe kërcëmnimesh. Ndërsa ata që kanë publikuar fotografitë në rrjette sociale mund ta paguajnë shtrenjtëpasi do të përballe me gjyqin ushtarak. Fotografitë aktualisht janë hequr nga rrjetet.

Prej kohësh marinsat amerikanë kanë qenë objekt skandalesh si pasojë e abuzimeve ndaj grave. Sipas të dhënave të departamentit amerikan të mbrojtjes në vitin 2011 denoncimet për rastet e dhunës kanë qenë 3.192, një për qind më shumë se një vit më parë. Departamenti vlerëson se 86 për qind e viktimave zgjedh të heshtë dhe një sondazh i Pentagonit tregon se në 2010-ën, numri rel i agresioneve ka tejkaluar shifrën e 19 mijë rasteve. Pjesa më e madhe e viktimave janë femra, por më të përndjekurit në mënyrë absolute mbeten meshkujt./abc/

Policia teksa e dërgojnë Ramush Haradinajn në Gjykatë (Foto)

Është publikuar fotografia e momentit kur Ramush Haradinaj i shoqëruar nga policia franceze, është paraqitur në Gjykatën e Apelit të qytetit të Colmar në Francë.

Periskopi.com Lajme

Gjykata franceze pritet të marrë një vendim për Haradinajn, pas arrestimit të tij në Aeroportin e Bazelit, bazuar në një fletëarrest të Interpolit, të lëshuar me kërkesë të Beogradit.

Haradinaj është ballafaquar me një situatë të tillë gjatë vitit 2014 në Slloveni por ishte liruar./ Lajmi.net

ramushaa-650x358

Modelja më seksi falënderon fansat me foto të nxehta (Foto +16)

Ajo është femra më e kërkuar e momentit dhe mund ta kuptoni lehtësisht përse.

Periskopi.com +18

Emily Ratajkowski ka falënderuar fansat për arritjen e kuotës 10 milionë me një foto nudo.

Nëse hyn në profilin e saj, e ke të pamundur të dalësh…

a5-299_1483027881-36189561483033207 a4-335_1483027879-31624291483033206 a3-357_1483027878-23183011483033204 a13-58_1483027944-6425708_11483033203 a2-372_1483027876-35846411483033200 fotoja_1483027941-27706421483033197

Instagrami do t’ju njoftojë kur dikush ruan foton tuaj

Tashmë mendohuni mirë përpara se të bëni screenshot në Instagram, pasi programi do e njoftojë personin që ju i keni bërë screenshot postimit të tij.

Periskopi.com Tech/Auto

Kjo ndodh në kuadër të ndryshimeve që po bën Instagram-i.

Kjo është një mundësi që e ofron vetëm Snapchat-i por tashmë do ta implementojë edhe Instagrami.

Që sot e tutje duhet të bëni kujdes kur fotografoni fotografitë e të njohurve ose jo, në Instagram.

Diktaturë? Do befasoheni me këto fotografi të Koresë së Veriut (Foto)

Koreja e Veriut është një prej diktaturave më të egra në botë.

Periskopi.com Galeria

Të paktën kështu paraqitet nga mediat perëndimore.

Por këto foto tregojnë një Kore krejt ndryshe nga sa përshkruhet.

Femra me çanta dhe rroba firmato, makina luksi dhe smartfonë.

Sigurisht që në fshat jetojnë keq dhe punojnë shumë, por të kamurit duket se nuk kanë asgjë ndryshe nga perëndimorët./ Opinion

d2-339 d3-332 d5-287 d6-255 d7-211 d8-173 d9-151 d10-124 d11-91 d12-82 d13-63 d14-51 d15-42 d16-33 d17-27 d18-23 d43