Zbulohet formacioni i Shqipërisë kundër Israelit

Kombëtarja Shqiptare takohet nesër mbrëma me Israelin në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2018.

Periskopi.com Sporti

Është mësuar edhe formacioni i kuqezinjve, i cili do të vendoset në fushë në sfidën e nesërme.

Përzgjedhësi Gianni de Biasi ka vendosur të aplikojë një lojë mjaft sulmuese.

Porta do të jetë e besuar për super Etrit Berishën i cili po kalon nëpër një formë të lartë.

Ndërkohë në mbrojtje është katërshja, Elseid Hysaj, Berat Gjimshiti, Mërgim Mavraj dhe Ansi Agolli.

Mesfushën do ta përbëjnë Burim Kukeli, Amir Abrashi dhe Taulant Xhaka.

Ndërkohë treshja ofensive pritet të jetë me Azdren Llullakun, Bekim Balajn dhe Ledian Memushajn. /Periskopi.com

Zbulohet formacioni i Shqipërisë kundër Israelit (Foto)

Kombëtarja e Shqipërisë vijon përgatitjet në Durrës, në “Resort Tropikal”, në kuadrin e sfidës së katërt kualifikuese në Grupin G, në kuadrin e Botërorit “Rusia 2018”.

Periskopi.com Sporti

Të shtunën, në orën 20:45, në “Elbasan Arena”, Shqipëria do të përballet me Izraelin.

Telesport e ka zbuluar edhe formacionin me të cilin do të luajë trajneri Gianni De Biasi.

shqipnia