Formacioni i kombinuar mes Arsenalit dhe Chelseat

Periskopi.com Sporti

Arsenali dhe Chelsea përballen nesër me fillim nga ora 18:30, për të zhvilluar ndeshjen kryesore të javës së gjashtë në Premier Ligë.

Tabloidi ‘Goal’ ka përzgjedhur një formacion, i përbërë nga yjet e të dyja skuadrave.

Në këtë formacion dominon Arsenali me gjashtë lojtarë.

arsenal-chelsea/Periskopi.com

Formacioni më i mirë i kombinuar mes United dhe City

Periskopi.com Sporti

Na ndajnë pak orë nga ndeshja e madhe e kësaj jave në Premier Ligë.

Manchester United dhe Manchester City do të takohen sot me fillim nga ora 13:30 për të zhvilluar kryendeshjen e xhiros së tretë në Premier Ligën angleze.

Në mesin e dy skuadrave ka yje të shumtë, mirëpo këtu do ta gjeni formacionin e kombinuar nga yjet e të dyja skuadrave në fjalë.

 

Portier: David de Gea

Mbrojtja:  Luke Shaw, John Stones, Eric Bailly, Bacary Sagna

Mesfusha: Fernandinho, David Silva, Paul Pogba,

Sulmi: Kevin De Bruyne, Raheem Sterling, Zlatan Ibrahimovic