Formacioni i dështakëve në Premier Ligë (Foto)

Kanë përfundura dhjetë ndeshjet e javës së 11-të në Premier Ligën angleze.

Periskopi.com Sporti

Tabloidi Goal ka përzgjedhur formacionin e dështakëve të kësaj jave në elitën e futbollit anglez.

Në këtë formacion është përfshirë edhe ylli i Arsenalit, Alexis Sanchez, i cili nuk ishte aspak në formën e duhur në sfidën e djeshme derbi kundër Tottenham Hotspur.

deshtakett

/Periskopi.com

Formacioni i dështakëve në Ligën e Kampionëve

Tabloidi 'Goal' ka përzgjedhur formacionin e futbollistëve që dështuan të tregonin paraqitje të mira në këtë javë në Ligën e Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Brenda këtij formacioni gjenden yje të njohur të futbollit.

Karim Benzema, Keylor Navas dhe Danilo të Real Madridit, Paco Alcacer dhe Sergio Busquets të Barcelonës, Arturo Vidal i Bayern Munich dhe Ilkay Gundogan i Manchester Cityt, janë disa nga yjet që gjenden në këtë formacion.

deshtaket2 /Periskopi.com

Ibrahimovic dhe Januzaj në formacionin e dështakëve

Periskopi.com Sporti

Tabloidi ‘Goal’ ka vlerësuar formacionin e dështakëve në javën e pestë të Premier Ligës.

Në mesin e të përzgjedhurve është edhe Adnan Januzaj, i cili edhe u ndëshkua dje me karton të kuq në ndeshjen kundër Tottenham.

United përfaqësohet me pesë futbollistë në këtë formacion.

deshtaket