Formacionet zyrtare: Liverpool-Manchester United

Liverpool dhe Manchester United takohen në Anfield Road për të zhvilluar derbin e javës në Premier Ligë.

Periskopi.com Sporti

Këto janë formacionet zyrtare:

liverpool

united

Formacionet zyrtare: Napoli-Roma

Napoli pret në shtëpi Romën për të zhvilluar derbin e javës së tetë në Serie A.

Periskopi.com Sporti

Këto janë formacionet zyrtare:

Napoli: Reina; Hysaj, Maksimovic, Koulibaly, Ghoulam; Allan, Jorginho, Hamsik; Callejon, Gabbiadini, Insigne.

Roma: Szczesny; Florenzi, Manolas, Fazio, Juan Jesus; Paredes, De Rossi; Salah, Nainggolan, Perotti; Dzeko. /Periskopi.com

Formacionet zyrtare: Lihtenshtajn-Shqipëri

Shqipëria luan si mysafire e Lihtenshtajnit. Këto janë formacionet zyrtare:

Periskopi.com Sporti

formacionet2

Formacionet zyrtare: Kosova-Kroacia

Kosova dhe Kroacia takohen në ndeshjen e sotme në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2018.

Periskopi.com Sporti

Këto janë formacionet zyrtare:

formacionet

Formacionet zyrtare: Swansea-Liverpool

Liverpool do të luajë si mysafir ndaj Swansea City në javën e shtatë në Premier Ligë.

Periskopi.com Sporti

Liverpool po kalon nëpër një formë të mirë në këtë sezon dhe do të kërkojë fitoren e katërt radhazi.

swansea

liverpool2 /Periskopi.com

Formacionet zyrtare: Leicester City – Chelsea

Periskopi.com Sporti

Leicester City përballet me Chelsean në kuadër të Kupës EFL.

Këto janë formacionet zyrtare:

Leicester City: Zieler, Simpson, Morgan, Wasilewski, Chilwell, Gray, King, Drinkwater, Schlupp, Okazaki, Musa.

Chelsea: Begovic, Azpilicueta, Cahill, David Luiz, Alonso, Moses, Fabregas, Matic, Pedro, Loftus-Cheek, Batshuayi.

Formacionet zyrtare: Greqi – Shqipëri

Periskopi.com Sporti

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes kualifikuese për Kampionatin Evropian të grupmoshave U21, ku Greqia përballet me Shqipërinë.

 Kjo ndeshje fillon nga ora 16:45.

Formacionet zyrtare:

formacionet zyrtare; shqiperi greqi

Formacionet zyrtare: Tottenham – Liverpool

Periskopi.com Sporti

Tottenham Hotspur dhe Liverpool takohen nga ora 13:30 në White Hart Lane për të zhvilluar kryendeshjen e javës së tretë në Premier Ligë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Tottenham: Vorm, Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose; Dier, Wanyama, Eriksen, Alli, Lamela; Kane.

Liverpool: Mignolet, Clyne, Matip, Lovren, Milner, Henderson, Wijnaldum, Lallana, Mane, Coutinho, Firmino. /Periskopi.com