Roma dëshiron dështimin e Newcastle

Roma do të bëjë përpjekje që në merkaton e janarit të transferojë sulmuesin francez, Florian Thauvin nga Marseille.

Periskopi.com Sporti

Gjysma e kartonit të francezit i takon akoma Newcastles të cilët e larguan atë në huazim te skuadra franceze Marseille.

Thauvin do të ishte zëvendësues i Mohamed Salah pasi ky i fundit është i angazhuar me kombëtaren Egjiptiane në kupën e Afrikës dhe nuk do të jetë në dispozicion të Romës për një muaj. /Periskopi.com