Pesë modele flokësh të cilat duhet t’i provoni pikërisht tani

Ato janë fine, romantike, femërore dhe nuk kërkojnë shumë kohë për t’i stilizuar.

Periskopi.com Lajme

I kemi parë të gjitha variantet e mundshme të fizurave asimetrike, pjesërisht flokë të rruar dhe pixi.

Gjithashtu, kemi parë lloje të ndryshme bob dhe lob, si edhe forma gjeometrike të frizurave, transmeton Telegrafi.

Duke gjykuar sipas damave të njohura dhe frizerëve të tyre, kemi gjetur frizura të mrekullueshme, të cilat do të barten gjatë kësaj vere, ndërkaq ne do t’ju propozojmë të mos e prisni verën, por që tani t’i provoni!

Po ju paraqesim pesë më të mirat:

Zendaya Coleman has posted a photo on Instagram with the following remarks: Paying homage to the legendary Grace Jones #hightopfaderealness @maneaddicts @larryjarahsims @luxurylaw @allanface  Instagram, 2015-10-16 10:17:41.  Photo supplied by insight media. Service fee applies. This is a private photo posted on social networks and supplied by this Agency. This Agency does not claim any ownership including but not limited to copyright or license in the attached material. Fees charged by this Agency are for Agency's services only, and do not, nor are they intended to, convey to the user any ownership of copyright or license in the material. By publishing this material you expressly agree to indemnify and to hold this Agency and its directors, shareholders and employees harmless from any loss, claims, damages, demands, expenses (including legal fees), or any causes of action or allegation against this Agency arising out of or connected in any way with publication of the material., Image: 262619911, License: Rights-managed, Restrictions: Photo supplied by insight media. For editorial use only. Single rate handling fee required., Model Release: no, Credit line: Profimedia, Insight Media

CODE: AXL Lexie Appleby Jourdan Dunn attending the Elle Style Awards 2015 at The Sky Garden on February 24, 2015 in London., Image: 220398301, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Look Press Agency

New York,NY-MARCH 31: Alexa Chung attends the CHANEL Paris-Salzburg 2014/15 Metiers d'Art Collection at Park Avenue Armory on March 31, 2015 in New York City., Image: 235537205, License: Rights-managed, Restrictions: Not for sale in: USA, Brazil, Mexico, Netherlands, Germany, Austria, Poland, Norway, Sweden, South Africa, Model Release: no, Credit line: Profimedia, Capital pictures

-Los Angeles, CA - 2/22/2015 - 2015 Vanity Fair Oscar Party - Arrivals at Wallis Annenberg Center for the Performing Arts -PICTURED: Lily Collins -, Image: 219839470, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Startraks

Para se t’i lani flokët, qitni kripë në shampon: Efekt magjik që ju lë pa fjalë!

Efekt të shkëlqyeshëm arrihet nëse produktin për kujdes të flokëve e ngrohni dhe i shtoni pak kripë.

Periskopi.com Shëndeti

A e keni ditur që shtesa e kripës në disa produkte kozmetike në të vërtetë përmirëson ndikimin e tyre?

Për shembull, nëse qitni pak kripë në shampon, ndërkaq keni flokë të yndyrshme, do të jetë zgjidhje ideale për ju!

Efekt të shkëlqyeshëm arrihet nëse produktin për kujdes të flokëve e ngrohni dhe i shtoni pak kripë. Pastaj qiteni në flokë dhe lëreni të qëndrojë 20 minuta.

Kjo është mënyra ideale për të krijuar vëllimin e flokëve.

Do të shihni një ndryshim rrënjësor në flokët tuaj të cilat tashmë do të shkëlqejnë nga bukuria dhe jo nga yndyra.