Tifozët e Galatasaray ‘çmendin’ Cervena Zvezdën

Galatasaray dhe Cervena Zvezda janë takuar në kuadër të Euro Ligës në një ndeshje basketbolli.

Periskopi.com Sporti

Tifozët e këtyre dy klubeve janë të armiqësuar pas vdekjes së një tifoz serb në Stamboll në vitin 2014.

Pas këtij rasti tifozët e të dyja palëve e kanë të ndaluar të udhëtojnë kur këto dy skuadra takohen mes vet.

Por turqit vazhdojnë t’i ngacmojnë serbët.

Ata kanë postuar një foto me flamuj të Kosovës dhe atë kombëtar shqiptar, ndërsa afër tyre ishte llogo e klubit dhe një mesazh për tifozin e vrarë vite më parë.

‘Pusho në ferr’, është mesazhi i tyre për tifozin e vrarë serb.

Flamuri Kombëtar ndalohet në ndeshjen Kosovë-Kroaci?

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaku ka thënë se një flamur i një shteti të tretë mund të mos lejohet në ndeshjet ndërmjet Kosovës dhe Kroacisë.

Periskopi.com Sporti

Ai thotë se me gjasë flamuri kuq e zi nuk do të lejohet të qëndrojë në stadiumin Loro Boriçi në sfidën ndërmjet Kosovës dhe Kroacisë më 6 tetor.

“Flamujt e vendeve të treta mund të ndalohen edhe në këtë ndeshje. Flamuri i Shqipërisë mund të mos lejohet as në Shkodër”, u shpreh Bunjaki, shkruan Portaliks.com

Ndërkohë e njëjta gjë ndodhi edhe në sfidën e parë kualifikuese të kësaj Përfaqësueseje ndaj Finlandës. /Periskopi.com