Tifozët e Galatasaray ‘çmendin’ Cervena Zvezdën

Galatasaray dhe Cervena Zvezda janë takuar në kuadër të Euro Ligës në një ndeshje basketbolli.

Periskopi.com Sporti

Tifozët e këtyre dy klubeve janë të armiqësuar pas vdekjes së një tifoz serb në Stamboll në vitin 2014.

Pas këtij rasti tifozët e të dyja palëve e kanë të ndaluar të udhëtojnë kur këto dy skuadra takohen mes vet.

Por turqit vazhdojnë t’i ngacmojnë serbët.

Ata kanë postuar një foto me flamuj të Kosovës dhe atë kombëtar shqiptar, ndërsa afër tyre ishte llogo e klubit dhe një mesazh për tifozin e vrarë vite më parë.

‘Pusho në ferr’, është mesazhi i tyre për tifozin e vrarë serb.

Boksieri shqiptar me flamurin e Kosovës në Beograd

Periskopi.com Sporti

Boksieri nga Kosova, Petrit Mazrekaj, që jeton e vepron në Austri, tha se më 2 tetor do të boksojë në Beograd.

Mazrekaj njihet si boksieri që disa herë ka rrahur boksierët serb dhe tani po bëhet gati që të jetë i gatshëm për sfidën e fillim tetorit.

“Jam duke u përgatitur që të bëj meçin e parë për Kosovën. Me flamur të Kosovës do të udhëtoj për në Beograd, kur do të luftojë kundër një serbit që shumë shpejt do të bëhet i ditur emri i tij. Nëse e fitoi meçin iu premtoj se do ta ngriti lart flamurin e Kosovës”, ka thënë Mazrekaj për gazetën kombëtare”, ka thënë Mazrekaj.

Sheremeti demanton Vokrrin

Periskopi.com Sporti

Aktori Kushtrim Sheremeti ka dematuar Kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrin, i cili kishte thënë se në ndeshjen ndërmjet Kombëtares Shqiptare dhe Serbisë të zhvilluar në tetor në Loro Boriçi, nuk kishte flamuj të Kosovës.

Ata kishin pasur një debat paksa të ashpër në emisionin Rubikon, ku Vokrri kishte thënë se në atë ndeshje nuk kishte pasur asnjë flamur të Kosovës.

Ndërsa Sheremeti ka këmbëngulur se aty kishte flamur të Kosovës, dhe tashmë ka publikuar edhe fotografi në rrjetin social Facebook, ku shihet një gjë e tillë.

flamuri i kosoves /Periskopi.com