Njihuni me shqiptaren që është kampione në fitness (Foto)

Periskopi.com Sporti

“Bodybuilding” cilësohet si një sport që aplikohet kryesisht nga meshkujt, por kjo nuk e ka ndaluar shqiptaren nga Kosova Geta Beqa që t’i përkushtohet shumë këtij sporti, madje që të zërë dhe vendin e parë në garat e mbajtura në Spanjë.

Njihet si njëra ndër femrat me trupin dhe linjat më perfekte në mbarë Kosovën. Në garat e mbajtura të IFBB 2017 në Katalunia, Beqa ka fituar vendin e parë.

Sportistja nga Kosova me anë të një postimi në “Instagram” shkruan se ka zënë vendin e parë, teksa ka falënderuar të gjithë që i ndihmuan.

“Vendi i parë në Wellnes Fitness IFBB 2017. Kam shumë emocione, ju falënderoj shumë që më uruat edhe më ndihmuat të ia dalë”, ka shkruar Beqa.

 

8 veprimet rreptësisht të ndaluara në palestër (Foto)

Periskopi.com Lajme

Mos i lini pajisjet me djersen tuaj!  Imagjinoni sa keq do t’ju vije nëse shkoni dhe e gjeni step-in me djersë! Kështu do të ndjeheshin edhe te tjerët nëse gjenin djersën tuaj aty. Pasi të keni përfunduar, përpiquni të fshini djersën tuaj nga pajisja!

Nëse shkoni në palestër, ju me siguri keni hasur disa personazhe të bezdisshëm që shqetësojnë të tjerët përreth. Dikush është i rrëmujshëm e disa të tjerë nuk kanë higjienë personale.

Albeu.com ju sjell disa këshilla në mënyrë që të kaloni sa më mirë atje duke mos bezdisur edhe të tjerët.

Blerim Destani “ndërton” trupin (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Aktori i njohur shqiptar, Blerim Destani është një ndër aktorët që po merr një mbështetje të madhe për punën e tij dhe jo vetëm nga shqiptarët por edhe më gjerë.

Blerimi, gjatë këtij viti ka qenë pjesë e disa filmave në Gjermani si ai “Frauen”, “Die Informatin”, “Out of Control” dhe “Helen Dorn”, njofton KosovaPress.Ne kemi shkëputur disa fotografi të Destanit gjatë kohës kur ai stërvitet dhe mban veten në formë.