Trepça 89’ rikthehet me stil në krye të tabelës, mposhtë Ferizajin

Ka përfunduar java e 16-të në elitën e futbollit kosovar.

Periskopi.com Sporti

Trepça ’89 ka shënuar fitore të thellë 4-0 ndaj Ferizajt duke u kthyer në pozitën e parë në tabelë.

Pjesa e parë përfundoi ashtu siç filloi pa gola edhe pse vendasit kishin disa raste të mira shënimi.

Në pjesën e dytë, 89-shi tregon dhëmbët duke shënuar tre gola për 11 minuta.

Ishte sulmuesi llapjan, Fiton Hajdari që shënoi golin e parë nga një largësi prej 20 metrave në minutën e 62-të.

Gjashtë minuta më vonë, sulmuesi nigerian, Oto John shënoi nga afërsia për 2-0.

Vetëm pesë minuta pas golit të dytë, John shënoi edhe të tretin pas një asistim nga Përparim Islami.

Për rezultatin përfundimtar 4-0, u përkujdes mesfushori Florent Hasani që shënoi në minutën e fundit të ndeshjes.

Pas kësaj fitore, Trepça ’89 rikthehet në pozitën e parë në tabelë me 36 pikë, dy më shumë se Prishtina dhe tri më shumë se Llapi e Feronikeli.

Ndërkohë në Prizren, ndeshja mes Lirisë dhe Llapit përfundoi ashtu siç filloi pasi nuk pati gola nga asnjëra skuadër edhe pse rastet nuk munguan.

Trepça ka arritur ta befasoi Besën në Pejë duke e mundur me rezultat 1-2.

Pejanët kaluan të parët në epërsi kur shënoi në minutën e 78-të nga pika e bardhë Diar Miftaraj.

Por mitrovicasit befasuan duke barazuar fillimisht në minutën e 82-të nëpërmjet Arben Mustafës, ndërsa gjashtë minuta më vonë golin e fitores e shënoi Veton Shabani.

 

Prishtina mposht Ferizajin, dramë në sfidën Llapi – Besa,

Llapi ka shënuar fitore shumë të rëndësishme përballë Besës së Pejës me rezultat 3:2, ndërsa Prishtina ka shënuar fitoren e radhës përballë Ferizajit.

Periskopi.com Sporti

Ndeshjet tejet interesante në Merdarë ndërmjet Llapit dhe Besës, e cila përfundoi me fitoren e vendësve me rezultat 3:2.

Mysafirët shënuan dy gola të shpejtë në minutën e dytë dhe të pestë, ku të parin e shënoi Qemail Elshani, ndërsa i dyti ishte autogol i llapjanëve.

Vendësit arritën të ngushtojnë epërsinë në minutën 48 nëpërmjet Florim Berbatovcit, ndërsa rezultati u barazua nëntë minuta më vonë nga Bujar Idrizi.

Golin e fitores për Llapin e shënoi Edon Zeqiri në minutën e 85.

Edhe Prishtina ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Ferizajit me rezultat 1:0.

Golin e vetëm në këtë sfidë e shënoi Debatik Curri në minutën e 82. /Periskopi.com