Feniksi mposhtet në ndeshjen e parë nga Nikars

Skuadra nga Drenasi, Feniks është mposhtur në raundin Elite të UEFA Futsal Cup kundër Nikarsit me rezultat 4:3.

Periskopi.com Sporti

Skuadra kampione e Kosovës tregoi paraqitje solide, edhe pse që nga fillimi ishte në ndjekje të rezultatit.

Vendësit të parët kaluan në epërsi, për të barazuar Feniksi në 1”1, ndërsa ata shënuan sërish për 2:1.

Deri në minutat e fundit qëndroi ky rezultat, ndërsa më pas vendësit shënuan edhe dy gola të tjerë, ashtu sikurse edhe Feniksi, por pa arritur që të barazojnë të paktën.

Feniksi është në grupin A të Raundit Elite. /Periskopi.com/

 

Ylli kolumbian transferohet tek Feniks

Skuadra që po bën histori në futsall, Feniksi nga Drenasi ka arritur të transferojë njërin nga futbollistët më të mirë në botë në futbollin e sallave, Angellot Caro.

Periskopi.com Sporti

Kapiteni i Kolumbisë në futsall do ta ndihmojë Feniksin në ndeshjet e raundit elitar në UEFA Futsal Cup.

Caro ka përvojë të madhe në ligat më të famshme të futsallit botëror ndërsa ka qenë bashkëlojtar me shumë yje të futbollit të madh dhe të futsallit.

Madje Caro ishte pjesë edhe e ligës më të fortë në botë aktualisht, atë të Indisë pjesë e së cilës janë edhe shumë ish yje të futbollit botëror si Ronaldinho, Giggs, Figo, Cafu, Crespo e Denilson.

rosfasf
Angellot Caro, me yjet botëror të futbollit

Caro ka qenë bashkëlojtar dhe kundërshtar edhe i ikonës së futsallit, brazilianit Falcao.

 

Klubi kosovar shkruan historinë

Skuadra kosovare e futsallit, Feniksi ka shkruar sot historinë.

Periskopi.com Sporti

Kampioni i Kosovës në futsall ka kaluar në Raundin Elitë të “UEFA Futsall Cup”.

E gjithë kjo pas triumfit kundër ekipit gjeorgjian të Tbilisi State University me rezultat 7:3, transmeton Telegrafi.

Brahimi realizoi 3 gola, Mejzini dhe Alibegu realizuan nga 2 gola, e cila gjë i siguroi pozitën e dytë në grupin 2 Fenikit, i cili grumbulloi gjashtë pikë.

Dy pozitat e para të grupit kalojnë tutje në Raundin Elitë, ku do të luajnë 16 ekipet më të mira të Evropës.