Veseli mund të debutojë ndaj skuadrës së madhe

Mbrojtësi Federik Veseli është gati të debutojë me skuadrën e tij, Empolin.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare ishte grumbulluar javën e kaluar për ndeshjen kundër Lazios, mirëpo nuk ishte aktivizuar.

Tani, ai ka rastin të debutojë në sfidën ndaj kampionit në fuqi, Juventus.

Ai ka folur për përballjen me bardhezinjtë, për të cilën thotë se është ndeshje e vështirë.

“Ne duhet të bëjmë lojën tonë, të luajmë ashtu siç dimë, të mos humbim përqëndrimin dhe të mendojmë për veten”, tha Veseli.

“Duhet të kemi besim në aftësitë tonë. Ne luajmë në një mënyrë të veçantë pasi kështu mund të japim maksimumin dhe kjo është ajo që duhet të bëjmë edhe në vijim. Juventusi është shumë i fortë, e dimë, por ne nuk duhet të mendojmë për ata, por vetëm për veten”, shtoi ai. /Periskopi.com