Shtyhen ndeshjet e Kupës së Kosovës

Komisioni i garav, ka vendosur për të shtyrë ndeshjet e parapara të Kupës se Kosovës në fubtoll.

Periskopi.com Sporti

Ndeshjet e ’Digitalb Kupa e Kosovës’ ishin paraparë të zhvillohen me nëntë dhe dhjetë nëntor. Vendimi për shtyrje të ndeshjeve ka ardhur si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut në vend.

Çiftet e rrethit të tretë:

Flamurtari – Australia

Arbëria – L. Baranit

Bashkimi (K) – Besa Irzniq

Vushtrria – Vllaznia (P)

KEK-u – Ulpiana

Lepenci – Vëllaznimi

2 Korriku – Istogu . /Periksopi.com

Klubi kosovar ka kërcënuar se do të tërhiqet nga garat

Istogu ka paralajmëruar komunën se do të tërhiqet nga garat nëse nuk rregullohet pengesa e pagave.

Periskopi.com Sporti

Ata i kanë thënë drejtorit komunal për Kulturë, Rini dhe Sporte se ka kohë deri nesër që të lajmërohen për problemin e pagave që lojtarët nuk kanë marrë, raporton indeksonline.

Nëse kërkesa e tyre nuk realizohet, atëherë Istogu do të tërhiqet nga gara e Kupës së Kosovës, duke kaluar kundërshtarin direkt.

 

KF Istogu do të ndeshet me 2 Korrikun në rrethin e tretë të Kupës së Kosovës. /Periskopi.com