Këtë nuk e keni pritur, Barcelona-Kondogbia

Barcelona është e interesuar të nënshkruajë me mefushorin francez të Interit, Geoffrey Kondogbia.

Periskopi.com Sporti

Barcelona do të mundohet të bind ish anëtarin e Monacos i cili bëri bujë me paraqitjet e tij para se të transferohej tek neroazzurët.

Mesfushori francez kohëve të fundit ka pësuar një rënje nga forma por Barcelona e mendon atë si zëvendësues të Busquetsit

Besohet se edhe Liverpooli e Marseille janë në garë për Kondogbian./Periskopi.com/

‘Mission Impossible’ për Stefano Piolin tek Interi

Me 8 pikë larg zonës së Ligës së Kampionëve, 7 skuadra përpara në renditjen e serisë A dhe pesë ndeshje nga kjo javë deri në Krishtlindje, që të gjitha vendimtare.

Periskopi.com Sporti

Ngjitja e Interit në klasifikim për të shkuar në objektivin parasezonal duket një mision thuajse i pamundur pavarësisht besimit të trajnerit Stefano Pioli, që mori në duar çelësat e ekipit me besimin se do t’ia dalë.

Derbi konfirmoi që Inter është një skuadër e aftë të arrijë minimalisht vendin e tretë, dhe pikërisht për këtë, 450 minutat e ardhshme do ti japin drejtuesve përgjigje më të qarta e ndoshta përfundimtare për të ardhmen.

Zikaltërit do të rinisin vrullin atu ku e lanë, nga entuziazmi i barazimit në “San Siro”. Në po të njëjtin stadium këtë radhë do të vijë Fiorentina, dhe kalendari do të pasojë me transfertën e sikletshme ndaj Napolit në “San Paolo”, transmeton tch.

Ekipi i Piolit ka një problem të madh ekuilibri me distancim mes 3 reparteve dhe gabimet individuale nuk ndihmojnë në lidhjen e skuadrës.

Pas dy përballjeve të para, Inter do të luajë sërish në shtëpi ndaj Genoas, më pas ndaj Sassuolos e në mbyllje me Lazion në “San Siro”, aty ku saktësisht një vit më parë Pioli dhe Candreva me fanelën e kaltër, nisën krisjet e para të epokës Mancini.

Gerrard te gjigandi italian?

Steven Gerrard mund të transferohet te klubi i njohur italian, Inter.

Periskopi.com Sporti

Lajmi është dhënë nga ‘The Independent’, ku thuhet se drejtuesit e klubit zikaltër janë duke shpresuar për të bindur veteranin për të kaluar te ta.

Gerrard njoftoi ditë më parë për largimin nga skuadra e deritanishme LA Galaxy.

Ditë më parë u raportua poashtu se Gerrard do të mund të rikthehej te Liverpool, mirëpo mbetet të shihet se çka do të ndodhë. /Periskopi.com

Simeone-Inter, lajm i madh për tifozët zikaltër

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone ka mbërritur në Itali.

Periskopi.com Sporti

Argjentinasi është pyetur nga gazetarët nëse ka gjasa që të bëhet trajneri i Interit në sezonin e ardhshëm dhe ai nuk e ka përjashtur këtë mundësi.

“Në futboll, asnjëherë nuk i dihet”, ishte përgjigjja e shkurtër e Simeones.

Simeone njihet si një ndër trajnerët më të mirë në botë. /Periskopi.com

Zyrtare: Inter bëhet me trajner

Interi ka emëruar trajner italian, Stefano Pioli në pankinën të klubit.

Periskopi.com Sporti

Pioli ka nënshkruar kontratë me ‘zikaltërtit’ deri në fund të qershorit të vitit 2018, por drejtuesit e klubit kanë insertuar një klauzolë të pazakontë deri më tani pasi që ai mund të shkarkohet, nëse Interi gjen një trajner tjetër gjatë verës.

Pioli do të prezantohet te Interi të enjten para mediave në qendrën stërvitore, Appiano Gentile. /Periskopi.com

Interi nis bisedimet me trajnerin e ri

Interi duket se së shpejti do të bëhet me trajner të ri.

Periskopi.com Sporti

Frank De Boer nuk po arrinë rezultatet e pritshme me skuadrën zikaltër.

Football Italia shkruan se drejtuesit e Interit tashmë kanë nisur kontaktet me ish-trajnerin e Paris Saint-Germain, Laurent Blanc.

Ndeshjet e ardhshme të Interit pritet të jenë vendimtare për të ardhmen e De Boer. /Periskopi.com