Rikthimi i Fatos Nanos dhe transformimi i bashkëshortes së tij (Foto)

Sa herë që Fatos Nano shfaqet në Tiranë, përbën një kuriozitet për mediat.

Periskopi.com Lajme

Kjo, duke qenë se ai pjesën më të madhe të kohës e kalon jashtë Shqipërisë.

Këtë radhë ai është shfaqur në inagurimin e një hoteli, bashkë me të shoqen.

Ajo që vihet re, është fakti se Xhoana, edhe pse simpatike, ka shtuar ndjeshëm në peshë.

Nano ngjall kuriozitet, pasi ka pak, ose aspak informacion për jetën e tij që prej largimit nga politika.

Ai pjesën më të madhe të kohës e kalon në Vjenë, por nuk dihet me çfarë merret dhe nga i gjen paratë për jetën pa shqetësime dhe luksoze që bën.

rama-3-3 nano-2 nano-1-1

 

http://www.gazetatema.net/web/2016/11/19/fotot-rikthimi-i-fatos-nanos-dhe-transformimi-i-xhoanes/4#gallery_photo

 

Nano thotë se Shqipëria nuk ka rrezik nga ekstremizmi fetar

Publicisti e shkrimtari, Mustafa Nano vlerësoi se Shqipëria nuk ka rrezik nga ekstremizmi fetar.

Periskopi.com Lajme

Ai nënvizoi se imami, siç tha ai ,zyrtar në Shqipëri është tejet modern dhe nuk ka ngelur në shekullin e shtatë, transmeton Koha.net.

“Nuk mendoj se janë rrethanat për ta dramatizuar. Në Shqipëri këto segmente ekstremiste janë një pakicë”, ka thënë ai.

Nano përmend deklaratën e myftiut të Shkodrës, i cili sipas tij theksoi se në vendin e tij ka një shumicë islame, e që sipas Nanos, një deklaratë e tillë është politike dhe jo adekuate për një imam.

“Imamët duhet të heqin dorë nga deklaratat si kjo ‘jemi shumicë’. Çfarë rëndësie ka nëse jeni shumë apo pak, është deklaratë politike”, përfundoi ai.