Çka po ndodh me Fabregas? As ky klub mesatar nuk e do

Cesc Fabregasin duket se nuk po e duan në skuadër as klubet mesatare.

Periskopi.com Sporti

29-vjeçari është duke u përfolur për një largim nga Chelsea, mirëpo destinacioni i mundshëm ende mbetet i paqartë.

Së fundmi, edhe trajneri i Sevillas ka përjashtur mundësinë e transferimin të ish-anëtarit të Barcelonës dhe Arsenalit.

“Unë e di se ai është një lojtar i rëndësishëm, por unë nuk jam duke mendur për të”, deklaroi Jorge Sampaoli.

“Ai është shumë inteligjent dhe është e qartë se ai është një lojtar të cilin do ta dëshironte çdo trajner. Por, kjo nuk bënë pjesë në mendjen time”.

Fabregas ka humbur prej kohësh vendin e titullarit te Chelsea. /Periskopi.com