Capello: Titulli në Serie A? Juventus është kampion i padiskutueshëm

Fabio Capello mendon se diferenca ndërmjet Juventusit dhe sfiduesve tjerë për titull është e paarritshme.

Periskopi.com Sporti

Bianconerët janë shtatë pikë larg Romës pas fitores ndaj Giallorossëve të dielën dhe vazhdojnë të jenë favoritë për titullin e gjashtë radhazi në Serie A, përcjell Telegrafi.com.

“Siç është parashikuar, nuk ka garë. (Juventusi) filloi ngadalë, njësoj si çdo vit, por u rikuperuan shpejt duke i kthyer lojtarët”.

“Higuain është përshtatur, të tjerët duhet të përshtaten mendërisht ndaj llojit të punës te një klub që jep gjithçka dhe kërkon gjithçka”.

“Nëse fitojnë, ashtu si mendoj unë se do të bëjnë, për gjashtë vite do të thotë se kundërshtarët tjerë janë të dobët, diferenca duket e paarritshme”, ka deklaruar ish-trajneri i Juves, Romës dhe Milanit.

Ronaldo e meriton ‘Topin e Artë’, por nuk është gjeni sikur Messi

Ish-trajneri i njohur, Fabio Capello ka folur sërish rreth krahasimit në mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit.

Periskopi.com Sporti

Italiani thotë se portugezi e meriton ‘Topin e Artë’ për vitin 2016.

Mirëpo, përkundër kësaj, ai beson se 31-vjeçari nuk është gjeni sikur Messi.

“Ai e meriton të fitojë ‘Topin e Artë’ në këtë sezon”, deklaroi Capello.

“Ai është lojtari më i mirë i Real Madridit dhe Portugalisë. Ka fituar gjithçka në këtë sezon. Por, ai nuk është një gjeni si Messi edhe pse është një lojtar i madh. Unë preferoj Messin, por Ronaldo e meriton të fitojë ‘Topin e Artë’, shtoi Capello. /Periskopi.com