Alioski i uron Kuqezinjtë për fitore

Periskopi.com Sporti

Futbollisti me prejardhje shqiptare i cili shënoi mbrëmë golin Shqipërisë, Ezgjan Alioski i ka uruar shqiptarët për fitoren ndaj Maqedonisë.

“Urime Shqipërisë për fitoren. Për mua, ishte një ndeshje shumë emocionale, por jam i gëzuar për golin”, ka thënë Alioski.

“Kisha emocione për golin dhe më uruan gjithë shoqëria dhe familja. Gjithsesi, ishte një fitore e shqiptarëve dhe unë ua uroj këtë”. /Periskopi.com