Anulohet ndeshja Zorya-Manchester United? (Foto)

Zorya Luhanski dhe Manchester United do të takohen nesër mbrëma për të zhvilluar ndeshjen në kuadër të Europa Ligës.

Periskopi.com Sporti

Sipas gazetës së përditshme angleze Telegraph ndeshja mund të anulohet shkaku i gjendjes së dobtë të fushës së skuadrës vendase, transmeton Periskopi.com.

general-view-of-the-pitch-during-training

Për gjendjen e fushës është ankuar edhe trajneri i Manchester United, Jose Mourinho në konferencën për shtyp të mbajtur sot.

manchester-united-jose-mourinho-
Jose Mourinho, gjatë konferencës për shtyp

Temperatura besohet se do të jetë minus 7 dhe zyrtarët e UEFA-s janë duke punuar dhe inspektuar se a do të jetë në gjendje fusha për t’u zhvilluar takimi.

general-view-of-manchester-uniteds-ashley-youngs-boots-during-training

Takimi do të zhvillohet nga ora 18:00 por sipas të gjitha gjasave do të shtyhet pasi që fusha është e ngrirë. /Periskopi/

Mourinho: Duam të fitojmë titullin

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka deklaruar se Manchester United e mendon seriozisht Europa Ligën dhe dëshiron ta fitojë.

Periskopi.com Sporti

‘Djajët e kuq’ do të përballen neser me Zorya Luhanskin në kuadër të Europa Ligës, ku  skuadrës së Mourinhos i duhet vetëm një pikë për t’u kualifikuar në 32 ekipet më të mira.

Mourinho ka treguar edhe arsyejen se pse ka lënë jashtë disa lojtar dhe poashtu është ankuar edhe në gjendjen e fushës, e cila besohet se është shumë rrëshitshme nga të ftoftit.

“Ndeshja e parë ishte e vështirë për ne, por edhe për Zoryan. Mendoj se nesër do të jetë njëjtë. Vështirë për të dy anët, por e dimë se jemi para një ndeshje vendimtare për ne. Nëse humbin mund të jemi jashtë, dhe nuk duam. Duam të fitojmë titullin”, ka thënë portugezi.

“Lojtarët që nuk i kam thirrur e kam bërë për t’i mbrojtur, pasi gjendja e fushës është shumë e rëndë dhe e rrëshitshme, nuk dua të kem lëndime të reja në skuadër”

Zorya-Manchester United do të zhvillohet nesër mbrëma. /Periskopi/

Real Madridi turprohet në shtëpi

Real Madrid është befasuar në shtëpi nga, Baskonia Victoria, duke u mposhtur në Euro Ligë.

Periskopi.com Sporti

Baskonia Victoria ka arritur të mposht skuadren “los blancos” si msyafir me rezultat 91-87.

Basketbollisit më i dalluar në këtë takim ishte Jaka Blazic, i cili shënoi 21 pikë por edh e vendosi fitoren me një tre pikësh në 10 sekondat e fundit të takimit.

Për Real Madridin më i miri ishte Gustavo Ayon me 16 pikë të shënuara.

Kjo ishte humbja e parë e mbretëreve pas 2 fitoresh në Euro Ligë. /Periskopi.com

Sonte zhvillohen ndeshjet e Europa Ligës

Periskopi.com Sporti

Sonte zhvillohen plot 24 ndeshjet e para të fazës së grupeve në Europa Ligë.

12 nga ndeshjet do të nisin nga ora 19:00 ndërsa 12 tjera fillojnë nga ora 21:05.

Sfida kryesore e kësaj mbrëmjeje në këtë garë pritet të jetë ajo ndërmjet Feyernord dhe Manchester United, e cila nisë nga ora 19:00.

 

Ndeshjet tjera:

Zorya – Fenerbahce

APOEL Nicosia – FC Astana

Young Boyes – Olympiacos

Anderlecht – Qabala

Mainz 05 – Saint-Etienne

AZ Alkmaar – Dundalk

Maccabi Tel Aviv – Zenit St. Petersburg

Astra Giurgiu – Austria Wien

Victoria Plzen – Roma

Rapid Wien – Genk

Sassuolo – Athletic Bilbao

Panathinaikos – Ajax

Standard Liege – Celta Vigo

Braga – Gent

Konyaspor – Shakhtar Donetsk

Nice – Schalke 04

Salzburg – Krasnodar

Qarabag – Slovan Liberec

PAOK Thesaloniki – Fiorentina

Inter – Hapoel Beer Sheva

Southampton – Sparta Prague

Osmanlispor – Steaua Bucuresti

Villarreal – Zuerich                     /Periskopi.com