Formacionet zyrtare: Barcelona-Espanyol

Të dy skuadrat kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare.

Periskopi.com Sporti

Barcelona është nikoqirë i Espanyolit në derbin e Katalunisë, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 16-të të kampionatit spanjoll, La Liga.

Skuadra e drejtuar nga Luis Enrique dëshiron fitore me çdo kusht nga ky takim, në mënyrë që të ngushtoj epërsinë e liderit, Real Madrid.

Ndërsa, edhe Espanyol dëshiron pikë nga ky udhëtim në Camp Nou pasi vjen në këtë takim pas një forme të mirë, me tri fitore dhe dy barazime në pesë ndeshjet e fundit

Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Pique, Mascherano, Alba; Busquets, D. Suarez, Iniesta; Messi, Neymar, L. Suarez.

Espanyol: 

Ronaldo dhe Bale mungojnë ndaj Espanyolit

Periskopi.com Sporti

Tifozët e Real Madridit kanë marrë një lajm të keq para sfidës së nesërme ndaj Espanyolit në kuadër të La Liga’s.

Dy yjet e kësaj skuadre, Cristiano Ronaldo dhe Gareth Bale pritet të mungojnë në këtë sfidë, e cila është mjaft e rëndësishme për të ruajtur hapin pozitiv drejt garës për titullin kampion.

Uellsiani kishte munguar në seancën stërvitore të djeshme, për shkak të një dëmtimi që e kishte pësuar në sfidën ndaj Sporting Lisbonës në mesjavë në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ndërsa, portugezi 31-vjeçar thuhet se nuk është i gatshëm të përballojë dy ndeshje brenda një jave, pasi ekziston ende frika se lëndimi i tij i mëhershëm në gju mund t’i përsëritet. /Periskopi.com