De Biasi fton edhe një kosovar në Kombëtare

Selektori i Kombëtares Shqiptare, Gianni de Biasi ka ftuar një talent për përballjet ndaj Lihtenshtajnit dhe Spanjës.

Periskopi.com Sporti

I pari i pankinës së Kuqezinjve ka vendosur të ftojë futbollistin e huazuar nga Dinamo e Zagrebit te Lokomotiva e Zagrebit, Eros Grezda.

Ky i fundit po tregon formë të lartë te skuadra kroate, të cilët edhe e konfirmuan këtë lajm.

“Me krenari iu njoftojmë se Eros Grezda, deri tani pjesë e Shqipërsië U-21, është ftuar për herë të parë nga ekipi A i Shqipërisë për ndeshjet kundër Lihtenshtajnit dhe Spanjës”, thuhet në postimin e klubit kroat. /Periskopi.com