Belegu: Mos u zhgënjeni nga humbja e mbrëmshme, por nga politikanët

Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Erolld Belegu ka folur për humbjen e mbrëmshme që Kosova e pësoi nga Kroacia 0:6 në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2018.

Periskopi.com Sporti

Ai thotë se qytetarët e Kosovës nuk duhet të zhgënjehen për humbjen e mbrëmshme, por duhet të zhgënjehen për injorancën e politikanëve që detyran FFK-në të zhvillojë ndeshjen në Shkodër.

“Por, duhet te zhgenjehemi me krekosjen dhe injorancen e poltikaneve tone qe e detyruan Federaten e Futbollit te zhvilloj ndeshjen ne Shkoder, detyroj me se 17.000 qytetare me 5000 makina te shkojn drejte Shqiperise duke shpenzuar afro nje milion euro per nje dite te vetme !Eshte turp mos te kemi stadium me standarde minimale,eshte turp qe te improvizojm palestra ! E cka po presim tash?” shkruan Belegu në Facebook. /Periskopi.com