Ylli i Kombëtares së Shqipërisë ndërron skuadrën

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Ermir Lenjani pritet të largohet nga skuadra e tij aktuale Rennes.

Periskopi.com Sporti

Aktualisht futbollisti nga Kamenica, është pjesë e klubit por pas disa problemeve me tifozë ai nuk po luan.

Kanë qenë tifozët vendas që kanë kërkuar nga klubi që Lenjani të mos luaj për arsyeje që luajti tek rivali i tyre lokal Nantes.

Lenjani shkëlqeu sa ishte i huazuar në Nantes dhe tani skuadra verdh e gjelbër dëshiron transferimin e tij.

lenjani
Ermir Lenjani

 

Mediat franceze kanë shkruar se Nantes që po kalon në krizë të rezultateve e kërkon me çdo kusht reprezentuesin shqiptar.

Edhe tifozët e skuadrës së Nantes kanë kërkuar rikthimin e Lenjanit në skuadër pasi ai shihet si zgjidhja e problemeve për ekipin francez.

Largimi i Lenjanit nga Rennes mund të bëhet vetëm nëse Nantes ofron mbi 500 mijë euro për kartonin e tij.

Lenjani afër largimit nga Rennes?

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Ermir Lenjani është pranë largimit nga Rennes.

Periskopi.com Sporti

Është gazeta franceze L’Equipe e cila ka shkruar për largimin e futbollistit shqiptar, i cili në këtë sezon nuk po arrinë të ketë minutazhë në skuadrën e Rennes.

Rennes kërkon 500 mijë euro për ta lënë të lirë anësorin të largohet nga ekipi.

Për Lenjanin interesim ka nga disa skuadra italiane, turke, gjermane dhe spanjolle, mirëpo e ardhmja e tij pritet të caktohet pas një muaji.

Lenjani është i vendosur edhe për largim nga futbolli francez, pasi që nuk ka arritur të adaptohet me stilin e jetës në Francë. /Periskopi/

De Biasi: Këta dy futbollistë të Kombëtares duhet të ndërrojnë skuadrat

Përzgjedhësi i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Gianni de Biasi i ka këshilluar dy futbollistët kuqezinj, Ermir Lenjani dhe Sokol Cikalleshi që të ndërrojnë skuadrat.

Periskopi.com Sporti

Cikalleshi është pjesë e skuadrës turke Istanbul Baksasehir, ndërsa Lenjani është pjesë e skuadrës franceze, Nantes, ku nuk po arrinë të sigurojë një vend në formacionin bazë.

“Më vjen keq për Lenjanin dhe Cikalleshin, por dy lojtarët duhen larguar nga skuadrat ku janë, kanë mungesë të mëdha të lojërave. Le ta bëjnë këtë gjatë afatit të janarit, ndryshe kurrë nuk do të luajnë në kombëtare”, deklaroi De Biasi. /Periskopi.com

Operohet futbollisti i Kombëtares

Ermir Lenjani pësoi mbrëmë një dëmtim në ndeshjen ndaj Spanjës dhe për pasojë është dashur të operohet.

Periskopi.com Sporti

Anësori nga Kosova pësoi një goditje nga Thiago Alcantara në veshin e tij, i cili më pas iu qa dhe kishte gjakderdhje.

Ai falënderon mjekët e spitalit të Tiranës dhe të gjithë ata që u brengosën për gjendjen e tij.

“Faleminderit mjekëve të spitalit të Tiranës dhe të gjithëve për kujdesin. Operimi ka shkuar mirë dhe tani jam në gjendje të mirë”, deklaroi Lenjani.

“Mëkat që humbëm ndeshjen por do të rikthehemi tek fitoret. Gjithashtu iu falënderoj për mesazhet e dërguara në adresën time”, shtoi ai. /Periskopi.com

Lenjani reagon pas dëmtimit të veturës

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Rennes, Ermir Lenjani ka reaguar pas sulmit që tifozët e skuadrës së tij i bënë veturës së tij luksoze në mëngjesin e sotëm.

Ai thotë se është i përkushtuar te skuadra aktuale dhe se do të japë gjithçka për skuadrën.

Ky është mesazhi i Lenjanit në Facebook:

 

Të dashur tifozë të Stad Ren

Në javët e fundit janë shkruar shumë gjëra për mua dhe reagimet kanë pasur shumë ndikim te unë. Unë ndjehem mirë te Ren dhe do të bëj maksimumin për ekipin. Unë dua të vazhdoj të qëndroj në Bretanjë ku në fillim gjërat nuk ishin të thjeshta. Ndodhi një dëmtim që më la jashtë fushave të lojës për një periudhë të gjatë kohe. Mundësia për të luajtur te Ren ishte e komplikuar.

Mua m’u dha mundësia të qëndroja në Ligën 1 nga Nanta. Kjo më mundësoi që të kisha më shumë minuta aktivizimi, të përjetoja eksperiencën e Europianit dhe të kthehesha në Bretanjë. Unë ndjehem mirë fizikisht dhe dua të jap gjithçka për klubin tim, për tifozët.

Ermir Lenjani”.                                                                                                                                   /Periskopi.com

Tifozët e Rennes sulmojnë veturën e Lenjanit

Periskopi.com Sporti

Ermir Lenjani nuk po kalon momente të mira te skuadra e tij, Rennes.

Anësori i Kombëtares Shqiptare po kritikohet shumë nga skuadra e tij, për shkak se ai vendosi të mbetej te kjo skuadër në afatin kalimtar të verës.

Por, sikur të mos mjaftonin fyerjet dhe fishkëllimat që po i bëhen gjatë ndeshjeve, atij i janë shkaktuar edhe dëme materiale.

Vetura e tij e tipit ‘Porsche’ është sulmuar mëngjesin e sotëm nga tifozët e skuadrës së tij. /Periskopi.com