Milan dëshiron yllin e Tottenham

Klubi nga qyteti i modës, Milan, e dëshiron argjentinasin e Tottenham, Eric Lamela.

Periskopi.com Sporti

Milan është në proces të ndërrimit të pronarëve dhe tashmë grupi  ‘Suning’ e ka bërë një list të lojtarëve që dëshiron të transferojë.

Anësori i Tottenham, Lamela është duke kaluar në formë më të mirë të karrierës së tij në këtë sezon, ylli i “spurs” thuhet se është prioritet i Milanit.

Lamela është transferuar nga Roma në Tottenham në vitin 2013 për shumën 28.5 milionë funte. /Periskopi.com