Rithehet ai momenti i Cantonas (Video)

Futbollisit kilian, Audax Italiano, Sebastian Pol, ka përfunduar në paraburgim.

Periskopi.com Sporti

Ai ka nokautuar një tifoz. Këtë e ka bërë pasi që nuk i duronte më fyrjet ndaj tij.

“Më ka ofenduar dhe më ka pështyrë. Fatkeqësisht, reagova në mënyrë joprofesionale”.

“E di se ajo që kam bërë është e gabuar dhe i kam borxh t’i kërkoj falej tifozit. Nuk kam dashur ta godas, por vetëm desha ta frikësoj”, ka thënë Pol pas ndeshjes.

Goditja e tij shumëkënd e ka kujtuar në veprimin e legjendës Eric Cantona, i cili në vitin 1995 e kishte nokautuar një tifoz të Crystal Palace. /Periskopi.com