Lajm i mirë për tifozët e Manchester United

Eric Bailly është rikthyer në stërvitje.

Periskopi.com Sporti

Bailly është rikthyer nga lëndimi që kishte pësuar në ndeshjen ndaj Crystal Palace.

Ish mbrojtësi i Villareal është shëndërruar në një nga lojtarët krysor të Jose Mourinhos në këtë sezon.

Bailly i kushtoi “Djajve të Kuq” 30 milionë euro. /Periskopi/

 

Ylli i Manchester United jashtë për dy muaj

Mbrojtësi, Eric Bailly, ka lënduar gjurin në humbjen e thellë ndaj Chelseat.

Periskopi.com Sporti

22-vjeçari që nga transferimi i tij në gjigadin anglez ka startuar në çdo ndeshje të Premier Ligës, dhe pritet të jetë jashtë fushave të gjelbërta për 2 muaj.

Jose Mourinho e cilësoi si të pa fat mbrojtësin e Bregut të Fildishtë, duke thënë se do të jetë një mungesë e madhe për ‘djajtë e kuqë’. /Periskopi.com

bailly

Mourinho detyron yllin e United të mësojë anglishten

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka detyruar mbrojtësin Eric Bailly të mësojë gjuhën angleze.

Periskopi.com Sporti

Mediat angleze raportojnë se trajneri portugez i ka kërkuar transferit të ri të Unitedit të mësoj gjuhën angleze.

Këtë e ka kërkuar vetë ‘special one’, në mënyrë që të ketë komunikim sa më të mirë me futbollistët e tij.

Bailly u bashkua me Unitedin në verën e këtij viti për shifrën 30 milionë funta. /Periskopi.com