Era nuk është vetëm këngëtare, ajo është edhe…(Foto)

Era vajza e ëmbël që bëri miliona njerëz për vetë më këngën ‘Bon Bon’ ku me hapa të sigurt ajo arriti atë që do donte secila nga këngëtaret tona

Periskopi.com Showbiz

Pas një pritje te gjatë edhe nga ajo por edhe nga adhuruesit e saj më në fund ajo solli këngën ’Redrum’ këngë që edhe kjo shpërtheu dhe mori klikime të shumta dhe u prit mjaft mirë.

Era më një stil shumë karakteristik dhe të veçantë ajo nëpërmjet një fotografie të fundit ka treguar dhe një talent tjetër te fshehur.

E ky talent është mënyra se si ajo e aplikon grimin.  Dhe këngëtarja ka shumë stil të kombinuara si nga ato të viteve 70-ta, 80 -ta dhe kjo është Era e ditëve të sotme shumë unike. /Kosovarja/

Hiti i Era Istrefit edhe në veturat e policisë ruse (Video)

Ndodh edhe kjo. Në veturën e policisë ruse dëgjohet kënga e Era Istrefit, Bon Bon.

Periskopi.com Showbiz

 

Sot është publikuar një video në facebook ku shihet një patrullë e policisë ruse duke e ndjekur një veturë tjetër, por çka e bën më të veçantë ndjekjen është kënga që dëgjohet në veturë.

Era Istrefi padyshim që po pushton shumë vende me muzikën e saj, e kësaj kënge nuk mundën t’i shpëtojnë as policët rus.

Për më shumë shihni videon ku në pjesën e fundit ndëgjohet hiti botëror i shqiptares,”Bon Bon”./ gazetametro.net

Era Istrefi nuk vlerësohet vetëm për muzikë, revista prestigjioze e vlerëson për diçka tjetër

Periskopi.com Video

Shumë marramendëse për realizimin e “Redrum” të Era Istrefit

Periskopi.com Video

Rekordi i Era Istrefit, një milion klikime në 12 orë me këngën “Redrum”

Periskopi.com Video

Era Istrefi nuk ka ide për dhuratë (Foto)

Era Istrefi ka vendosur t'i dhurojë para motrës së saj për ditëlindje, pasi që nuk mund të blinte diçka 'firmato' në Prishtinë.

Periskopi.com Showbiz

Ajo tani ka shëtitur botën, duke punuar për karrierën e saj që çdo ditë e më shumë po shkon në rritje.

Kështu, Era e din se çfarë është një dhuratë e mirë. Por, kohët e fundit ajo po qëndron në Kosovë dhe ka hasur në një ‘problem’, shkruan lajmi.net.

Në Snapchat këngëtarja ka postuar një fotografi ku shihen disa para, ku ka treguar se ajo ka bërë gati që t’i dhurojë dikujt këto të holla, pasi në Prishtinë nuk gjen ndonjë dyqan ku mund të blejë diçka nga firmat e mëdha botërore.

E burime të lajmi.net mësojnë se të hollat janë për ditëlindjen e saj, Nitën.

Një dhuratë kjo shumë me mend nga motra më e vogël.

16128807_10210671190128295_1254710445_n

Edhe P.Diddy adhurues i “BonBon” të Era Istrefit (Foto)

Hiti ‘’Bonbon’’ është pa dyshim kënga më e dëgjuar shqiptare. Ajo jo vetëm dëgjohet në mbarë botën por edhe është pëlqyer nga këngëtarët më të njohur botërorë.

Periskopi.com Showbiz

I fundit që ka publikuar në Facebook këngën e Era Istrefit ka qenë reperi amerikan P Diddy, transmeton shqiptarja.

Publikimi i “Bonbon” në profilin e Diddy-t është pritur mirë nga fansat e tij, të cilët e krahasojnë me Rihannan.

Një tjetër madje i kërkon Diddy-t që ta bëjë remix këngën e Erës, ndërsa fansat e tij shqiptarë e falënderojnë për publikimin e këngës.

Vjen parodia e këngës “Bonbon” në verzionin gjermanisht (Video)

Tashmë kënga “Bonbon” e këngëtares nga Kosova Era Istrefi, ka thyer çdo rekord duke u dëgjuar në gjithë botën.

Periskopi.com Showbiz

Kështu një vajzë nga Gjermania ka krijuar verzionin parodi të hitit “Bonbon”, transmeton “Magazina.al”

Për ata që e njohin gjuhën gjermane, kjo është parodia e “bonbon”./Magazina.al/

Era Istrefi: Po ndihem si politikane

Periskopi.com Showbiz

Ajo kishte premtuar se në tetor do të publikonte hitin e radhës, por nuk ndodhi kështu. Në një intervistë ekskluzive për “Wake Up” në Top Channel, Era Istrefi u ka kërkuar ndjesë fansave, duke i premtuar se së shpejti do të dalë me disa këngë të reja.

“Premtova që do dilte në tetor një këngë e re dhe për këtë ndihem keq, si një politikane që s’mban premtimet”,- ka thënë Istrefi duke qeshur.

Më tej, ajo ka theksuar se kjo nuk ka qenë një periudhë pushimi për të, por ka punuar shumë që gjatë vitit të ardhshëm të dalë me hite të reja.

“Ndërkohë kam punuar dhe kam gati 10 këngë në e-mail, pra një album. Kam punuar me producentë shumë të mirë e të njohur nga mbarë bota. E di që do pëlqehen shumë, veç kërkoj dhe pak durim nga fansat. Shumica e këngëve janë në anglisht, por kam futur edhe diçka në shqip”,- ka thënë Era Istrefi.

Për momentin ajo po shijon një tjetër çmim ndërkombëtar, atë të EBBA-s për vitin 2017, i cili iu prezantua si surprizë në studion e “Top Albania Radio”.

Era Istrefi tani edhe si GIF në Facebook (Foto)

Era Istrefi s’e ka në plan të ndalet me shtrirjen e saj globale.

Periskopi.com Showbiz

Këngëtarja që po prekë majet e suksesit me muzikë në Evropë dhe në botë kësaj radhe është pjesë e një grupi tjetër të suksesshëm.

Era është bërë pjesë e “GIF” në Facebook, që janë personazhet me video në bisedat në Facebook të cilat në të shumtën e rasteve përdoren për të bërë shaka.

Era duket mjaft pozitive në videon tre sekondëshe duke dërguar puthje.

GIF të tyre në Facebook kanë edhe shumë yje tjera botërore dhe është prej gjërave më të përdorura në rrjetin social. /Indeksonline/

era-1

era-2

Era Istrefi fituese e European Border Breaker Awards

Era Istrefi është fituesja e dhjetë e European Border Breaker Awards, 2017, një çmim europian muzikor për artistët e rinj. Lajmi u bë surprizë në Top Albania Radio, ku këngëtares iu njoftua live.

Periskopi.com Showbiz

E lindur në Prishtinë këngëtarja debtuoi në 2013 me këngën e saj “Mani per money”. Singëlli i tretë i saj “Njo Si Ti” hyrë në listat muzikore në Belgjikë, por ndërkombëtarisht, ajo u njoh me këngën “Bon Bon” duke arritur plot 133 milionë klikime vetëm në YouTube. Tashmë ajo po përgatit albumin e saj, ku ka firmosur me Ultra/Sony,

Më herët fitues të EBBA u lançuan edhe Alan Walker, Eino Kalevi, Namika, Walking on Cars, Jain, Fikous, Natalie Rose dhe Dua Lipa. Dhe bashkë me Erën përbëjnë totalin prej dhjetë fituesish. Ceremonia e ndarjes së çmimeve do të zhvillohet në 11 janar 2017 në Groningen, si pjesë e Eurosonic Noorderslagfestival.

Çdo vit 10 artistë europianë marrin çmimin EBBA për të njohur suksesin e tyre në vende të tjera, përveç vendit të tyre. Suksesi përfshin airplay, shitjesh, performancat live në Europë dhe pozicionin në European Border Breakers Charts.

Premtimi i Ledrit dhe Erës për Kadri Veselin

Kadri Veseli, kryetari i Kuvendit ka treguar se ditëlindjen e Shqipërisë e ka përfunduar në ceremoninë e organizuar nga Ambasada e Shqipërisë në Kosovë.

Periskopi.com Lajme

Madje ai aty ka marrë edhe një premtim nga këngëtari Ledri Vula dhe këngëtarja Era Istrefi.

“Festën e ditës së madhe për kombin tonë, e nisa në Boletin e vazhdova në Drenicë dhe e përfundova në Ambasadën e Shqipërisë në Kosovë, duke e përqafuar simbolin e rezistencës Adem Demaçi”.

“E Ledri dhe Era më siguruan që hitet nuk do të mungojnë edhe vitin e ardhshëm”.

Hiti i Era Istrefit u lëshua në derbin Milan-Inter (Video)

Hiti “Bon Bon” i këngëtares nga Prishtina, Era Istrefi është dëgjuar edhe në stadiumin San Siro përpara përballjes Milan-Inter.

Periskopi.com Sporti

Kjo ka ndodhur disa minuta para se të fillonte ndeshja.

Organizatorët vendosën në sfondë një prej hiteve më të suksesshëm në Shqipëri për kënaqësinë e tifozëve 80 mijë tifozëve, shkruan Albeu.

Kjo këngë është dëgjuar më parë edhe në stadiumin“Santiago Bernabeu” në ndeshjen Real Madrid–Sporting Lisbona.

Era Istrefi blen veturë luksoze (Foto)

Këngëtarja Era Istrefi po shijon sukseset e saj.

Periskopi.com Showbiz

Sigurisht edhe të ardhurat që ajo merrë tani kapin shifra më të mëdha. Kujtojmë se Era ka nënshkruar kontratë gjigante me Sony Music.

Në një foto që ka postuar në Snapchat, Era tregon se i ka bërë vetes një dhuratë shumë të bukur. Fjala është për një veturë luksoze të markës Range Rover.

Sigurisht pas gjithë kësaj pune e angazhimi, këngëtarja e ka merituar këtë veturë të cilës i është gëzuar tej mase. /Telegrafi/

era-istr