De Biasi fton këtë talent për ndeshjen me Israelin (Foto)

Pas Liridon Latifit dhe Eros Grezdës që patën fatin të ishin në grumbullimin e shkuar, këtë herë është Endri Çekiçi që pritet të jetë në listën e De Biasit për përballjen me Izraelin.

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Lokomotivës së Zagrebit pritet që të jetë një prej emrave të rinj që do të shtohen në përfaqësuesen e madhe. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, futbollisti ka njoftuar rikthimin si kuqezi.

Nisur nga fakti se i radhës është grumbullimi i Kombëtares A, atëherë Endri Çekiçi ka njoftuar për ftesën e italianit. 19-vjeçari nga Pogradeci ka kaluar nga të gjithë ekipet kuqezi të moshave, U-17, U-19 dhe U-21 dhe tashmë pritet që të katapultohet në Kombëtaren A.