Emre Can realizon një perlë të vërtetë (Video)

Liverpool ka arritur të shënoj edhe golin e tretë.

Periskopi.com Sporti

Ishte Emre Can që nga distanca realizoi një supergol për rezultatin 1-3. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?v=ov5skfT2LzA

 

Can: Një klub si Manchester United duhet të sillet më mirë me Schweinsteiger

Emre Can është e padrejtë se si po sillet Mourinho me Bastian Schweinsteiger.

Periskopi.com Sporti

Mesfushori veteran është larguar nga skuadra e parë nga Mourinho në fillim të sezonit dhe i ishte detyruar të stërvitet me skuadrën e rezervave të United nga portugezi.

“Është trishtuese të shohësh sjelljen ndaj Schweinsteigerit. Ai është një person i drejtë dhe një futbollist që punon shumë.”

”Unë e njoh Schweinsteigerin mirë që nga koha ime te Bayerni dhe mund të them se është legjendë. Nuk e di se çfarë ka ndodhur me të te United”, ka përfunduar mesfushori i Liverpoolit. /Periskopi.com

Can i emocionuar para derbit

Futbollisti gjerman, Emre Can është shprehur i emocionuar para derbit ndaj Manchester United.

Periskopi.com Sporti

Mesfushori Can shpreson në fitore dhe ka folur se si e ka ëndërruar që një ditë të jetë pjesë në këso ndeshje të nivelit kaq të lartë.

“Është një nga ato ndeshjet që i ëndërron si fëmijë! Plotësisht i fokusuar në ndeshjen Liverpool vs. Manchester United! Jemi gati dhe do të jetë luftë e madhe sonte e shpresoj në tri pikë për ne”, ka shkruar ai në Instagram.

Liverpool e pret sonte  Manchester United, në Anfiled nga ora 21:00. /Periskopi.com