Shpërthen Emin Bajrami kundër Komunës së Prishtinës

Trajneri i KF Hajvalisë, Emin Bajrami nuk është shprehur aspak i kënaqur me Komunën e Prishtinës.

Periskopi.com Sporti

Sipas tij, Hajvalia duhet të merrte të paktën një mirënjohje për arritjet e klubit në sezonin që lam pas.

Ky është shkrimi i Bajramit në Facebook:

”Kf Hajvalia kampion dhe fitues i kupës për edicionin 2015/2016 dhe pjesëmarrës në garën më prestigjoze Champions League, nuk merr ftesë dhe nuk nominohet ndër lauratët më të mirë që i shpallë, DKRS,Komuna e Prishtinës. Ndoshta Komuna e Prishtines ka pritur që do të stolisemi me Kupën e Champions League që spaku të marrim një mirënjohje për sukseset e arritura. Ky gjest jo sportiv do të na forcoi edhe më shumë neve si klub dhe do të mundohemi të arrijmë suksese edhe meë të mëdha. Me Respekt E.B” – shkruan Emin Bajrami.

Hajvalia bëhët me trajner të ri

Emin Bajrami do ta udhëheqë Hajvalinë pas largimit të Sunai Keçit.

Periskopi.com Sporti

Hajvalia nuk ka humbur kohë dhe është angazhuar për të gjetur pasardhësin e Keçit, duke e emëruar ish lojtarin e skuadrës, Emin Bajrami.

“Unë besoj fuqishëm në këta djem. Atyre iu ka humbur besimi dhe motivi. Unë i njoh shumicën dhe i di cilësitë. Do të mundohemi që të luftojmë për barazh dhe më pas s’do të diskutohet qëndrimi në elitë”, deklaroi Bajrami për “GazetaOlle.com”.

 

“E kam marrë ekipin në momentin më të vështirë duke parë gjendjen financiare dhe mungesën e lojtarëve, por unë do të mundohem ta shpëtojë Hajvalinë, sepse kjo skuadër nuk e meriton rënien nga Superliga”, shtoi ai. /Periskopi.com