Thaçi flet pas përplasjes me Lladrovcin

Ramiz Lladrovci, nuk është Drenicas e as PDK-ja nuk është e Drenasit.

Periskopi.com Lajme

AKR-ja do të largoi pengun 100 vjeçar të varfërisë dhe të mos zhvillimit të kësaj zone që e ka shkaktuar Partia që deri sot e ka udhëhequr. Kështu, ka deklaruar, kandidati i Partisë Aleanca Kosova e Re për kryetar të Drenasit, Elmi Thaçi.

Thaçi në një intervistë për Tribuna Channel ka theksuar se një njeri nga Drenica siç thirret se është Ramiz Lladrovci, kandidat i PDK-së për kryetar të Drenasit, nuk i largon mysafirët nga tavolina e kafes ku ishin ulur Kryetari Behgjet Pacolli dhe të tjerë.

“Smuj me parapa se një drenicak e bënë një gjë të tillë”, thotë ai.

Ka folur edhe për dëmtimin e projektplanit për të fabrikën e kërpudhave në Drenas që iu vë dje gurëthemeli. Nuk ka gjykuar se kush mund ta ketë bërë këtë.

Thaçi foli edhe për fushatën parazgjedhore në Drenas. Tha se duhet thyhet miti, që PDK-ja këdo që e vendos kandidat në krye e fiton. E gjithë qendra sipas tij po angazhohen me synimin që ta dërgojnë të paktën në balotazh Ramiz Lladrovicin.