Shorti i gjysmëfinales në EFL, i vështirë për Liverpool

Është hedhur shorti për gjysmëfinalet në EFL Cup.

Periskopi.com Sporti

Manchester Unitedi pas fitores 4-1 ndaj West Hamit do të luajë në gjysmëfinale kundër Hull Cityt.

Kurse Liverpoolit do të luajë ndaj Southamptonit, ndeshja e parë do të jetë në stadiumin St Mary.

Ndeshjet e para do të zhvillohen me nëntë janar, kurse ato të kthimit me 23.

Hedhet shorti: Super-përballje në 1/8 e Kupës së Anglisë

Periskopi.com Sporti

Është hedhur shorti për fazën 1/8 të Kupës së Anglisë.

Në këtë raund do të jenë dy derbi, ai ndërmjet dy klubeve nga Manchesteri, City dhe United si dhe derbi tjetër ndërmjet Liverpoolit dhe Tottenhamit.

Chelsea do të luajë si mysafir i West Ham Unitedit, ndërsa Arsenali pret në shtëpi Readingun.

Ky është shorti i plotë:

shorti3 /Periskopi.com