Hazard thotë se Arsenali dhe Man Utd nuk janë në garë për titull

Ylli i Chelseat, Eden Hazard ka folur rreth garës për titullin e Premier Ligës në këtë sezon.

Periskopi.com Sporti

Belgu thotë se rivalët kryesor të të kaltërve të Londrës për titull janë Manchester City dhe Liverpool.

Kështu, ai nuk konsideron se Arsenali dhe Manchester United mund të rivalizojnë për titull.

“Manchester City dhe Liverpooli”, është shprehur Hazard për reporterët kur është pyetur për ekipet rivale për titull në këtë sezon.

“Ato janë të dyja shumë të mira, nëse duam të jemi aty në fund atëherë duhet të përfundojmë para tyre. Javën e ardhshme ne shkojmë te Manchester City, një kundërshtar i vështirë. Duhet të vazhdojmë kështu, kemi shumë besim dhe duam të fitojmë çdo ndeshje”, ka thënë Hazard. /Periskopi.com

Hazard tregon se kur do të largohet nga Chelsea

Ylli i Chelseat, Eden Hazard ka insistuar se nuk do të largohet nga Chelsea, derisa ata ta fitojnë Premier Ligën përsëri, shkruan Daily Mail.

Periskopi.com Sporti

Anësori belg prej kohësh ka qenë i përfolur për një largim të mundshëm nga Stamford Bridge.

Madje, është raportuar se për të interesohen klube të mëdha europiane, në mesin e tyre edhe Real Madrid. /Periskopi.com

Ky është lojtari i muajit në Premier Ligë

Eden Hazard është shpallur futbollisti i muajit tetor në Premier Ligë.

Periskopi.com Sporti

Belgu është kthyer në formë të mirë në këtë sezon, pas një forme jo aq të mirë në sezonin e kaluar.

Deri më tani në këtë sezon, Hazard ka shënuar shtatë gola dhe ka bërë një asistim. /Periskopi.com

Hazard nuk dua të bëhem si Terry

Anësori belg, Eden Hazard, ka refuzuar mundësinë për t’u bërë kapiten i Kombëtares Belge.

Periskopi.com Sporti

Anëtari i Chelsea është rikthyer në formën e tij më të mirë në këtë sezon për Chelsea ashtu edhe për kombëtaren belge.

Ai është pyetur nga gazetarët se a dëshiron të bëhët kapiten i Belgjikës, ai është përgjigjur duke thënë se nuk mund të bëhem si John Terry.

“Nuk mund të bëhëm sikur John Terry. Si kapiten nuk flas shumë, unë gjithënjë përpiqem të flasë me këmbët e mija në fushë, kjo është puna ime” është përgjigjur mesfushori belg.

Eden Hazard në fanelën e Chelsea është paraqitur në 219 ndeshje duke shënuar 60 gola në total. /Periskopi.com

Ky është lojtari i muajit në Premier Ligë

Eden Hazard është shpallur lojtari më i mirë i muajit në Premier Ligën angleze.

Periskopi.com Sporti

Belgu ka shënuar tre gola dhe ka dhënë një asistim gjatë muajit tetor.

Skuadra e Chelseat është në pozitën e katërt në tabelë, me vetëm një pikë sesa lideri Manchester City. /Periskopi.com

Hazard dyfishon epërsinë ndaj Leicesterit (Video)

Eden Hazard ka shënuar golin e dytë në ndeshjen ndaj Leicester Cityt, të cilën po e fiton Chelsea 2:0.

Periskopi.com Sporti

Belgu shënoi këtë gol në minutën e 33-të.

https://www.youtube.com/watch?v=Ydkh2RCdJ98

/Periskopi.com

Hazard: Ky lojtar i Chelseat është një luftëtar në fushë

Periskopi.com Sporti

Anësori i Chelseat, Eden Hazard ka folur rreth rikthimit të mbrojtësit David Luiz në Stamford Bridge.

Braziliani u rikthye në këtë verë nga Paris Saint-Germain për vlerën e 34 milionë funteve, pas dy vitesh largim nga skuadra angleze.

“Gjithkush është i lumtur me rikthimin e tij. Në fushë ai është luftëtar. Ai sjell këtë mentalitet. Ai dëshiron të fitojë çdo gjë dhe kjo është ajo që ne kemi nevojë”. /Periskopi.com