Shoferi shqiptar, 5 vjet e gjysmë burg për tregti me drogë në Gjermani

Periskopi.com Lajme

Gjykata e Qarkut në Passua ka dënuar një shqiptar me pesë vjet e gjashtë muaj burg, për shkak të kontrabandimit të marihuanës, shkruan ‘br.de’.

Ai në tetor e vitit të kaluar kishte transportuar 230 kilogramë marihuanë nga Shqipëria për në Gjermani, kurse droga ishte fshehur në arka plastike që ishin boshe dhe me destinacion Holandën. Ai ishte zbulimi më i madh i drogës në Bavari në vitet e fundit, përcjell albinfo.ch.

Shoferi 58-vjeçar është betuar se është i pafajshëm në procesin dyditor, duke ngatërruar shpesh deklaratat e tij, që ishin në kontradikta. Gjithashtu edhe dokumentet e transportit ishin të falsifikuara. Arsyeja mund të ketë qenë për të mbuluar diçka.

Gjykata gjithashtu pretendon se i akuzuari kishte bërë edhe më parë katër dërgesa të ngjashme të drogës.

Gjenden thasë me kanabis në një banesë, 4 arrestime në Novoselë

Periskopi.com Lajme

Policia e Vlorës ka arrestuar 4 persona në fshatrat e Vlorës, në Fitore, Kotë e Penkovë, pasi ka zbuluar disa thasë me kanabis në shtëpinë e Saimir Bitajt, 39-vjeçarit nga Fitorja.

Në kuadrin e operacionit të koduar “Return” janë sekuestruar edhe 77 kilogramët e kanabisit. Të arrestuarit janë:

1- Sajmir Bitaj, 39 vjeç, banues në fshatin Fitore, Novoselë, pronar i banesës.

2- Dorjan Bitaj, 33 vjeç, banues në fshatin Kotë, Vlorë.

3- Marildo Krekaj, 27 vjeç, banues në fshatin Penkovë, Vlorë.

4- Xhuljano Shakaj, 22 vjeç, banues në fshatin Fitore, Novoselë.

Më datë 05.05.2017, pas një pune hetimore disa ditore, Policia e Vlorës ka bërë të mundur realizimin e këtij operacioni mbi bazën e të cilit u sekuestrua një sasi me lëndë narkotike dhe u kapën në flagrancë bashkëpunëtorët e këtij aktiviteti kriminal.

Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit Sajmir Bitaj në fshatin Fitore të Novoselës, shërbimet kanë gjetur dhe sekuestruar 6 thasë pastikë të zinj të mbushura me lëndë narkotike të llojit Cannabis Sattiva, ku pas peshimit ka rezultuar me peshë totale prej 77 kilogramë.

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se në këtë ngjarje janë të përfshirë edhe shtetasit Dorjan Bitaj, Marildo Krekaj dhe Xhuljano Shakaj, të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë bërë të mundur fshehjen dhe strehimin e lëndës narkotike në banesën në fjalë me qëllim shitjen e saj në treg.

Materialet i kaluan Prokurorisë në ngarkim të këtyre shtetasve për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike, kryer në bashkëpunim”, neni 283/2, i Kodit Penal.

 

Polici shqiptar me kokainë

Periskopi.com Lajme

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar një foto në profilin e tij në ‘Facebook’, ku sipas tij një polic po bën gati një vizë kokaine.

Berisha shkruan se ‘me viza edhe Narko-polici i Noriegës së Shqipërisë, Edvin Kristaq Ramës!”.

Djali i ish-kandidatit të AAK-së për Kryetar të Rahovecit kapet me 100 kg drogë

Periskopi.com Lajme

Familjarë të ish-kandidatit të AAK-së për kryetar të Rahovecit, Islam Gashi, kanë rënë në pranga të Policisë në aksionin e fundit të antidrogës, ku u kapën mbi 300 kilogramë drogë.

KALLXO.com mëson se në mesin e të arrestuarve është edhe djali i Islam Gashit, i cili është arrestuar në shtëpinë e tij në Krushë të Madhe, ku janë zbuluar të fshehura mbi 100 kg marihuanë.

Lajmin për KALLXO.com se njëri nga 9 personat e arrestuar është djali i ish-kandidatit e ka konfirmuar vetë Islam Gashi.

“Po, djali im është arrestuar nga Policia e Kosovës sepse është kapur me drogë. Nuk di më shumë detaje”, theksoi Gashi, i cili gjithashtu ka shtuar se më nuk është pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

“Kam qenë dikur mirëpo nuk jam më pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës”, shtoi Gashi.

Islam Gashi ka qenë kandidat i AAK-së për kryetar të Rahovecit në zgjedhjet lokale të vitit 2009.

Në këtë aksion, Policia e Kosovës kapi mbi 300 Kilogramë drogë në një operacionin të zhvilluar para dy dite në rajonin e Gjakovës dhe Ferizajt.

 

Para me thasë dhe makina të shtrenjta, djali i deputetit shqiptar që u kap me kokainë në Angli

Dy ditë më parë një gjykatë britanike dënoi me 44 vite burg katër shqiptar për trafik dhe shpërndarje kokaine. Albeu.com zbuloi dje se një ndër ta ishte djali i deputetit, Mhill Fufi.

Periskopi.com Lajme

Amarildo Fufi është 25-vjeç. Ai u kap me kokainë me vlerë 2 milionë euro në Britaninë e Madhe.

Amarildo dhe grupi i trafikantëve të drogës ku bënte pjesë u dënuan me 44 vite burg disa ditë më parë, ndërsa janë arrestuar në shtator të vitit 2016.

Ndërkohë gjatë ditës së sotme në rrjetet sociale kanë qarkulluar fotot e djalit të Fufit, i cili shfaqet duke bërë një jetë luksoze, mes makinave të shtrenjta, parave të pafundme e luksit të shfrenuar./Albeu.com/

Për dy ditë konfiskohen mbi 160 kilogramë drogë në Kosovë

Policia e Kosovës, në tri raste të ndara gjatë kësaj jave kanë konfiskuar 160 kilogramë substancë narkotike të llojit marihuanë.

Periskopi.com Lajme

Në një konferencë të jashtëzakonshme për media u tha se përveç rastit që ka ndodhur më 28 mars ku janë konfiskuar 65 kilogramë marihuanë policia dje janë zhvilluar dy operacione të quajtur “Bari” dhe “Rikthimi”.

Bajram Nuhiu nga sektori për Narkotikë tha se dje në operacionin e zhvilluar në Prishtinë janë gjetur 57 kilogramë  e 69 gramë substancë narkotike e llojit marihuanë.

“ Njësia për hetimin e trafikimit me  narkotikë në kuadër të drejtorisë së përgjithsme për hetimin e trafikimit narkotik nga rajoni I Gjilanit dhe rajoni I Prishtinës, kanë zhvilluar një operacion në Prishtinë. Gjatë këtij operacioni janë konfiskuar 57 kg e 69 gram, substancë narkotike e llojit marihuanë dhe është arrestuar një person. Gjatë këtij operacioni është kontrolluar një shtëpi dhe në atë shtëpi është gjetur substance të cilën e përmendëm”, tha ai.

Nuhiu po ashtu tha se në operacionin tjetër të realizuar  në pikëkalimin Kosovë-Serbi është  ndaluar një automjet transportues në të cilin janë gjendur lëndë narkotike.

“Dyshohet se grupe të organizuara  kriminale , të ndërlidhura, Kosovë-Serbi, kanë pasur qëllim që automjetin transportues ta dërgon deri në pikën kufitare dhe nga aty grupet kriminale të Serbisë ta marrin atë automjet dhe ta përcjellin ne vendet e Bashkimit Evropian. Gjatë kontrollit të këtij automjeti transportues janë gjetur 31 kilogramë  e 600 gram substancë narkotike e llojit marihuanë dhe është arrestuar një person”, tha Nuhiu.

Sipas tij  në vazhdim të operacionit janë bastisur tri lokacione tjera me ç’rast janë gjetur: tri revole, 79 fishekë të kalibrave të ndryshëm, para  në vlerë prej rreth 19 mijë Euro dhe është arrestuar edhe personi me inicialet M.R. i lindur më 1968 si i dyshuar për bashkëkryerje të veprës penale.

Lidhur me këtë rast në kërkim janë edhe dy persona tjerë të dyshuar, ndërsa janë sekuestruar automjeti transportues dhe tri vetura.

Në këtë konferencë, zëdhënësi i Policisë Daut Hoxha tha se gjatë kësaj jave janë konfiskuar gjithsej 160 kilogramë substanca narkotike.

“Në luftën kundër korrupsionit, Policia e Kosovës gjatë kësaj jave  ka arrestuar 34 persona të dyshuar, ka konfiskuar 160 kilogramë g substanca të dyshuara narkotike, para te gatshme,  armë, automjete transportuese dhe pajisje  tjera”, tha Hoxha.

Bajram Nuhiu tha se këto aksione të Policisë financohen nga Bashkimi Evropian dhe gjithashtu ka një përkrahje të madhe të tyre.

Seks, alkool, drogë dhe … vdekje, njihuni me qytetin tragjik në Ukrainë (Foto)

Fotografitë tregojnë copëza të qytetit të Slavutych në Ukrainë. Ai u krijua pas shpërthimit katastrofik të Çernobilit, një nga fatkeqësitë më të mëdha në botë që ka lënë pasoja dekada më pas.

Periskopi.com +18

Fotografi i njohur zviceran Niels Ackerman ka fotografuar pjesa nga jeta e përditshme e këtyre personave që jetojnë në këtë qytet.

Një pjesë jo e vogël e të rinjve janë të dhënë pas alkoolit dhe drogërave, dhe seksit të shfrenuar.

“Më shumë njerëz kanë vdekur në Slavutych nga alkooli dhe droga, se sa nga rrezatimi bërthamor”, citohet fotografi nga “The Sun”.

nintchdbpict0002933613891484067848 nintchdbpict0002933613031484067847 nintchdbpict0002933613931484067846 nintchdbpict0002933613941484067845 nintchdbpict0002933612981484067844 nintchdbpict0002933613921484067843 nintchdbpict0002933612961484067842 nintchdbpict0002933612991484067840 nintchdbpict0002933613821484067839 nintchdbpict0002933612931484067838 nintchdbpict0002933613001484067836 nintchdbpict0002933613041484067835 nintchdbpict0002933613061484067834

Escobari i Ballkanit kërkohet nga policia, ai gjuan peshk në Sarandë (Foto)

Ish- kryeministri Sali Berisha publikon foto të një personi i cili është duke peshkuar në detin e Sarandës, por që sipas ish- kreut të ekzekutivit është personi më i kërkuar në Shqipëri, Klement Balili.

Periskopi.com Lajme

“Escobari i Ballkanit nen mbrojtjen e Ediscobarit te Europes peshkon i qete ne resortin e tij luksoz”, shkruan Berisha.

Me valixhe kishin nisur 20 kg drogë për në Gjermani, arrestohen tre shqiptarë

Shërbimet e Policisë Kufitare në bashkëpunim me Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të Edmond Mulgeci, 57 vjeç, banues në Tiranë, Dugagjin Lyta, 48 vjeç, banues në Kosovë, si dhe Ekrem Burovci, 34 vjeç, banues në Kosovë

Periskopi.com Lajme

Gjatë veprimeve hetimore të kryera u bë arrestimi i tyre, pasi ditën e djeshme në Pikën Kufitare Muriqan, është ushtruar kontrolluar ndaj automjetit autobus i linjës Kosovë-Gjermani me targë 07 183 CE, me drejtues Ekrem Burovci shoferi i dytë Dugagjin Lyta, dhe menaxhier Edmond Mulgeci.

Policia gjatë kontrollit iu është kërkuar udhëtarëve që zbresin në tokë, gjithsecili me çantën e tij. Gjatë kontrollit të çantave janë gjetur dy prej tyre pa pronar, ku brenda të cilave u gjet e u bllokua në cilësinë e provës materiale 20 kg lëndë narkotike e dyshuar Mariuanë.

Materialet iu referuan Prokurorisë për Krimet e Rënda Tiranë, për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike në bashkëpunim” parashikuar nga neni 283a/2 i Kodit Penal.

Tek Dheu i Bardhë Policia konfiskon mbi 240kg marihuanë, arreston 5 persona

Policia e Kosovës, në bashkëpunim me Doganën e Kosovës, kanë arritur që përmes një aksioni të përbashkët të konfiskojnë një sasi të konsiderueshme të drogës, llojit marihuanë.

Periskopi.com Lajme

Në një konferencë të jashtëzakonshme për media të organizuar nga Policia e Kosovës, u tha se në këtë aksion janë konfiskuar 243 kilogramë drogë si dhe janë arrestuar pesë persona në një operacion që u bë më 6 dhjetor.

Sipas Bahri Shalës nga Policia, të dyshuarit drogën kanë pasur për qëllim ta drejtojnë kah perëndimi, konkretisht për në Zvicër.

Në këtë konferencë, Policia bëri të ditur se gjatë operacionit janë kontrolluar dhjetë dritare të plastikës dhe roleta ku janë gjetur substancat narkotike.

Ky operacion është zhvilluar në pikën kufitare te “Dheu i Bardhë”.

Me vendim të prokurorit të Prokurorisë Themelore të Gjilanit, të arrestuarve u janë shqiptuar masat e ndalimit.

 

Policia e Kosovës konfiskon mbi 240kg marihuanë, arreston 5 persona

Policia e Kosovës, në bashkëpunim me Doganën e Kosovës, kanë arritur që përmes një aksioni të përbashkët të konfiskojnë një sasi të konsiderueshme të drogës, llojit marihuanë.

Periskopi.com Lajme

Në një konferencë të jashtëzakonshme për media të organizuar nga Policia e Kosovës, u tha se në këtë aksion janë konfiskuar 243 kilogramë drogë si dhe janë arrestuar pesë persona në një operacion që u bë më 6 dhjetor.

Sipas Bahri Shalës nga Policia, të dyshuarit drogën kanë pasur për qëllim ta drejtojnë kah perëndimi, konkretisht për në Zvicër.

Në këtë konferencë, Policia bëri të ditur se gjatë operacionit janë kontrolluar dhjetë dritare të plastikës dhe roleta ku janë gjetur substancat narkotike.

Ky operacion është zhvilluar në pikën kufitare te “Dheu i Bardhë”.

Me vendim të prokurorit të Prokurorisë Themelore të Gjilanit, të arrestuarve u janë shqiptuar masat e ndalimit.

Shkatërrohen 98 tonë drogë në Kabul

Në Kabul, kryeqytetin e Afganistanit, janë shkatërruar 98 ton drogë të konfiskuar gjatë një viti.

Periskopi.com Lajme

Në procesin e shkatërrimit të drogës në Deh Sabzu, ishte i pranishëm edhe zëvendës/ministri për luftë kundër narkotikëve, Muhammed Ahmedi. Ai me këtë rast theksoi se droga është burim financimi për terroristët në Afganistan dhe theksoi se ajo është kërcënim i madh për popullin e këtij vendi, raporton AA

Sipas tij, në Kabul gjatë periudhës së njëjtë 702 persona janë privuar nga liria për shkak të trafikimit të drogës.

Në Afganistan më shumë se një milion persona përdorin drogën, që është më së shumti në botë, duke marrë parasysh faktin se vendi ka rreth 35 milionë banorë.

Përveç kësaj, janë duke zgjatur punët për shkatërrimin e gjysmës së hashishit, që është burimi më i madh i financave të talebanëve.

Supozohet se talebanët nga viti 2005 deri në vitin 2008 nga hashishi kanë fituar 600 milionë dollarë.

Me 30 kilogramë drogë në autostradën “Ibrahim Rugova”, arrestohet një person (Foto)

Konfiskohen mbi 30 kilogramë substancë narkotike dhe arrestohet një person i dyshuar për ‘blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar të narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge’.

Periskopi.com Lajme

Siç bëhet e ditur në njoftim. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë, Njësia në Prizren, ka bërë arrestimin e një personi të dyshuar për kryerjen e veprës penale ‘blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar të narkotikëve, substancave psikotrope ose analoge’, përcjellë lajmi.net.

Njësia për Hetimin e Trafikimi me Narkotikë në Prizren, pas marrjes së një informacioni se një person i dyshuar po transportonte substanca narkotike, në bashkëpunim me Njësinë e Autostradës kanë ndaluar automjetin Citroën, të cilin e drejtonte i dyshuari i cili duke mos respektuar urdhrat e zyrtarëve policorë ka tentuar të largohet nga vendi i ngjarjes.

Falë reagimeve dhe veprimeve profesionale të zyrtarëve policorë është arritur të ndalohet i dyshuari dhe të sekuestrohet substanca narkotike.

I dyshuari i arrestuar në këtë rast është:

  1. R. lindur me 1992 m/sh/k

Me urdhër të gjyqtarit të procedurës paraprake në Prizren është bërë bastisja e shtëpisë së të dyshuarit, me ç’rast janë gjetur dhe janë sekuestruar si prova materiale:

1 (një) pushkë gjahu,

31 plumba,

një automjet Citroen,

dy telefona mobilë,

dy paketime, në të cilat gjendet një substancë e dyshuar për narkotikë me një peshë totale prej 30 kg e 920 gramë.

Me aktvendim të Prokurorisë Themelore në Prizren, të dyshuarit i është shqiptuar masa e ndalimit policor në stacionin policor në Prizren.

15577495_1353105711407340_1840099246_n

 

 

 

Shkatërrohet banda shqiptaro-boshnjake, 8 milionë euro drogë të sekuestruara (FOTO)

Methamphetamine, kokainë dhe marijuanë me vlerë 8 milionë euro është sekuestruar dhe 19 persona janë vënë në pranga, në kuadër të një hetimi të përbashkët mes autoriteteve gjermane, ato të Republikës Çeke dhe austriake.

Periskopi.com Uncategorized

Të tre shtete kanë bashkëpunuar për nëntë muaj për të shkatërruar një bandë boshnjako-shqiptare, që merrej me prodhimin e drogës së llojit methamphetamine, si dhe të llojeve të tjera, në laboratorë të jashtëligjshëm, raportojnë sot mediat autriake. Nga Çekia, droga kalohej në Austri e më pas në Gjermani.

Gjatë nëntë muajve, janë sekuestruar në tre vendet rreth 104,5 kg methamphetamine, 2.9 kg kokainë, 2.2 kg amphetamine dhe tre 3 kg marijuanë, që nëse do të shitej në rrugë do të kapte vlerën e rreth 8 milion euro.

Në Çeki, hetuesit kanë zbuluar edhe dy laboratorë droge, ku kanë sekuestruar 20 kg methamphetamine dhe 90 kg përzierës. Në Holandë, gjithashtu, është gjetur një tjetër laborator i së njëjtës bandë.

Sipas burimeve zyrtare të policisë, banda prodhonte 50 deri në 100 kg methamphetamine për çdo javë./ Syri

screenshot_11480263318 screenshot_131480263314 screenshot_121480263310 screenshot_111480263307 screenshot_101480263304 screenshot_91480263302 screenshot_81480263300 screenshot_71480263298 screenshot_61480263296 screenshot_51480263295

Kapet gomonia me 1.5 ton drogë, 7 orë aksion në det (Foto)

Një gomone me 1.5 ton drogë është kapur në Bari, ndërsa ishte nisur nga Ishmi në Durrës.

Periskopi.com Lajme

Lajmi bëhet i ditur nga policia e cila tha se aksioni u finalizua pas 7 orësh, ndjekje në det. Në pranga kanë rënë 3 trafikantët që u gjetën në bordin e gomones.

Gomonia u pikas mbrëmjen e djeshme rreth orës 20.00 në zonën e Ishmit. Policia Kufitare është vënë në ndjekje të gomones në zonën e Ishmit – Kepi i Rodonit dhe mjenjëherë ka kërkuar ndihmën e Guadia di Finanzia.

“Policia Kufitare ka bashkëpunuar dhe koordinuar me Guardia di Finanza në orën 03:00 të ditës së sotme bënë të mundur kapjen e gomones në Mola da Bari – Itali.  Gomonia ishte 9,5 m e gjatë me dy motorra x 350 kf. Në bordin e saj u gjendën 1 550 kg lëndē narkotike e llojit Canabis sativa, si dhe 1 armë zjarri Pistoletë”, ben të ditur policia.

Personat e arrestuar janë me iniciale: A.Gj, 34 vjeç, K.M, 26 vjeç dhe G.Xh, 42 vjeç.

1aa6bb3a-3df2-415a-b025-cd14b0a4df44-550x413 24413490-8b36-458c-8e7e-b33b6736f269-550x373 485951eb-01fb-4da8-acf5-c5a38ae76bd5-550x382

Trafiku ndërkombëtar i drogës, arrestohet ‘shqiptari fluturues’

Një shqiptar, i shpallur në kërkim si pjesë e një organizate që merrej me trafikun e drogës nga Holanda e Spanja në Itali, është arrestuar së fundmi.

Periskopi.com Lajme

Bëhet fjalë për një 38-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, që ka mundur ti shpëtojë prangave, të operacionit policor “Holandezi fluturues”.

Mbi shqiptarin rëndonte një urdhër-arresti ndërkombëtar dhe ai është vënë në pranga në Belgjikë, ku strehohej te disa bashkatdhetarë.

Dy ditë më parë, u ekstradua në Italinë fqinje, nga agjentët e Interpolit dhe efektivë të policisë italiane të Frosinone-s, që kanë udhëhequr hetimet rreth 2-vjeçare, që çuan në kapjen e shqiptarit, raportojnë mediat italiane.

Shqiptari operonte në Holandë, duke pasur detyrën e menaxhimit të marrëdhënieve me trafikantët holandezë, nga të cilët merrte sasi të mëdha droge, që më pas shiteshin në Napoli e Lazio të Italisë.

Konfiskohen 83 kilogramë drogë në Deçan

Policia e Kosovës ka arrestuar tre presona të cilëve u është sekuestruar  një sasi prej 83 kilogramë  e substancave narkotike si dhe disa automjete dhe gjësende të ndryshme, të përdoruara për trafikimin e këtyre substancave, transmeton Periskopi.

Periskopi.com Lajme

Policia e Kosovës përmes një konference të jashtëzakonshme  për media ka bërë të ditur se aksioni është zhvilluar në fshatin Restavicë të Deçanit, ku të arrestuarit janë kapur në flagrancë gjatë kalimit  në substancave narkotike tek disa persona nga Shqipëria.

Bahri Shala nga Drejtoria e Trafikimit me Narkotikë  bëri të diture se ajo sasi e marijuanës ka qenë e destinuar për vendet e Evropës, ndërsa në Kosovë bëhet paketimi i saj, derisa shtoi se nën hetime janë edhe disa persona të cilët pritet të arrestohen në lidhje me këtë rast./Periskopi/

Arrestohet për trafik kokaine mbesa e Mongherinit, pjesë e grupit shqiptar

Mbesa e Përfaqësues së Lartë për Politikën e Jashtme në Bashkimin Evropian dhe zëvendëspresidentja e KE-së, Federica Mongherini është mes 15 të arrestuarve të një grupi shqiptar të trafikut të kokainës në restorantet VIP të Romës.

Periskopi.com Lajme

Gaia Mogherini ka marrë masën “arrest me burg”.

26-vjeçarja është vajza e vëllait të madh të Frederica Mongherini, e cila gjithashtu ka mbajtur dhe postin e ministres së Jashtme në Itali.

26-vjeçarja akuzohet se më 28 shkurt të vitit 2015 ka marrë një sasi të paspecifikuar kokainë me qëllim tregtimin e saj nga Manuel Zumpano, djali i një prej kriminelëve më të njohur të Romës në vitet 80-të.

Ky i fundit konsiderohet si kreu i një grupit që merrej me trafikun e kokainës bashkë me shqiptarin, Rigers Duriçi.

Zumpano dhe Duriçi, sipas hetuesve, kanë tregtuar sasi të mëdha dhe lloje të ndryshme droge si dhe kanë lidhje direkte me trafikantë nga Spanja dhe Shqipëria.

Mediat italiane raportojnë se të ardhurat e grupit në javë ishin 100 mijë euro nga shitja e kokainës në një nga zonat historike të kryeqytetit italian. Në dy vite, përllogaritet, se janë përfituar më shumë se 2 milionë euro./Panorama