Gjakovë: Digjet autobusi, vlera e dëmit 15.000 euro

Një autobus është përfshirë nga flakët në fshatin Osek Hile të Gjakovës.

Periskopi.com Lajme

Policia ka bërë të ditur se zjarri është lokalizuar, ndërsa sipas viktimës deri te zjarri ka ardhur nga një defekt në elektrik.

Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa vlera e dëmit të shkaktuar  sipas viktimës është rreth 15.000 euro.

Momente teksa digjet xhamia e Drenocit në Deçan (Video)

Është djegur xhamia e fshatit Drenoc të Deçanit, të premten rreth orës 21:00.

Periskopi.com Lajme

Djegien e xhamisë e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Xhevat Ibraj, i cili ende nuk mund të japë një version për atë se si zjarri ka kapluar xhaminë.

Banorët e fshatit kanë thënë se dyshimet e para ndërlidhen me rrymën. Po ashtu, njoftohet se në xhami ka qenë edhe një shporet me dru, i cili zakonisht ndizet të premteve. /Klan Kosova

 

Digjet një xhami në Deçan (Foto)

Një xhami është djegur në fshatin Drenoc.

Periskopi.com Lajme

Nga fotot që një lexues i ka dërguar portalit “Indeksonline”, shihet xhamia teksa digjet dhe banorët që kanë dalë për të parë se çka po ndodhë.

Fshati Drenoc gjendet në komunën e Deçanit.

16111574-1136512946461944-1155271391-n 16111241-1136513003128605-677763456-n

Digjet në flakë shtëpia e një familje 17 anëtarëshe nga Kosova në Gjermani

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e hershme të ditës së hënë në Siebet-Attena-Straße në Esens (Qarku: Wittmund) të Gjermanisë.

Periskopi.com Uncategorized

Shtëpia e një familje 17 anëtarëshe nga Kosova është përfshirë në zjarr.  Të lënduar nga kjo ngjarje kanë mbetur 13 anëtarë, prej tyre tetë fëmijë të cilët ishin në atë kohë ishin duke banuar në atë shtëpi. Një grua 51 vjeçare, banuese në këtë shtëpi kishte parë zjarrin, njofton policia gjermane në Aurich.

Disa banorë ishin bllokuar nga zjarri, por ata u shpëtuan pas intervenimit të shpejtë të zjarrfikëseve përmes çatisë. Të lënduarit nga zjarri dhe tymi u dërguan për në Spital, raporton t-online.de, përcjell “albinfo.ch”.

Shtëpia është e dëmtuar rëndë dhe aktualisht është e pabanueshme. Shkaku i zjarrit tash për tash nuk është bërë i ditur.

Familja nga Kosova është banuese në këtë qytet për më shumë se 20 vite.

 

 

Digjet në flakë shtëpia e një familje 17 anëtarëshe nga Kosova në Gjermani

Ja si merr flakë një makinë në qendër të Tiranës

Periskopi.com Video

Digjet kombi me derivate të kontrabanduara në veri të Kosovës

Një kombi transportues i ngarkuar me derivate kontrabandë është djegur tërësisht, ndërsa magjistralja Leshak-Leposaviq është bllokuar për qarkullim nga Policia.

Periskopi.com Lajme

Burime të KosovaPress-it bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur sonte rreth orës 20:00 tek vendi i quajtur ‘Kamen’ afër Leshakut.

Sipas këtyre burimeve, pronar i kombit të djegur është Sërxhan Vulloviq, i njohur me nofkën ‘Gene’, që njihet për kontrabandë në veri.

’Gene’ është i njohur për Policinë dhe ka dy pompa të benzinës në magjistralen e Leshakut.

Automjeti i tij ka hyrë sonte ilegalisht nga Serbia përmes rrugës alternative tek vendi i ‘tresave’, ndërsa afër Leshakut dyshohet se dikush ka gjuajtur koktej molotovi në drejtim të kombit duke e djegur atë tërësisht”, kanë thënë burimet.

Policia ndodhet në vendngjarje, ndërsa motivi dhe autorët e këtij incidenti mbeten të panjohur.