A varet Interi nga ky lojtar?

Ish-ylli i Interit, Diego Milito ka hedhur poshtë idenë se skuadra zikaltër varet vetëm një lojtar, Mauro Icardi.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi argjentinas po kalon nëpër një formë të lartë, duke shënuar plot gjashtë gola në pesë ndeshjet e para në këtë sezon të Serie A.

“Icardi është një konkretizues i mirë, por Interi nuk është në asnjë mënyrë skuadër që varet nga një lojtar. Ka edhe lojtarë tjerë shumë cilësorë. Ever Banega është një lider në fushë, ai është një lojtar i madh dhe ka aftësi të mëdha”, deklaroi Milito.

“Shpresoj se Interi do të mund të përfundojë sa më lartë që të jetë e mundur, edhe pse ne duhet të kuptojmë se ata janë një ekip i ri me një trajner të ri”, përfundoi ai. /Periskopi.com