Delle Alli rinovon kontratën

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i talentuar i Tottenham Hotspur, Delle Alli ka rinovuar kontratën me klubin e tij.

Anglezi është pajtuar të qëndrojë te skuadra londineze deri në vitin 2022.

20-vjeçari kaloi nëpër një super-formë në sezonin e kaluar, ndërsa edhe në sezonin aktual llogaritet si ndër futbollistët më të rëndësishëm të skuadrës. /Periskopi.com

Mund ta mposhtim çdo skuadër

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Tottenham Hotspur, Delle Alli ka reaguar pas humbjes së mbrëmshme të skuadrës së tij nga Monaco në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Anglezi beson se skuadra e tij mund të mposhtë çdo skuadër.

“Ne presim të fitojmë ndeshje, pa marrë parasysh se kë e kemi kundërshtar”, deklaroi Alli.

“Duhet të sigurohemi që të vazhdojmë përmirësimin dhe të fitojmë ndeshjet e ardhshme”. /Periskopi.com