Njihuni me klonin e Jurgen Kloppit

Nuk është vetëm nga fytyra, syzet apo edhe kapela e basebollit ose shikimi i vrazhdët i gjermanit që i bashkonë këta dy trajner.

Periskopi.com Sporti

David Wanger është trajner i Huddersfield Town që nga nëntori i kaluar dhe këtë sezon janë në formë të shkëlqyer,ku janë në garë për t’u rikthyer në Premier Ligë.

wagner
David Wanger, trajner i Huddersfiled Town

Wagner ishte shok dhome me Klopp gjatë kohës si lojtarë në Mainz, po ashtu edhe kumbar në darsëm e trajnerit të Liverpool.

iail
Klopp dhe Wanger, gjatë kohës së tyre në Mainz

Wagner njihet për metodat e tij të ashpra dhe interesante, ai deklaroi “ Gjatë  përgaditjëve për sezonin e ri , kemi ecur nga ishulli në ishull tetë orë rresht, kemi montuar tenda, kemi gjetur ujë, ushqim po ashtu edhe kemi peshkuar”, ai  më tutje  shtoi “ Kemi përgaditur vetë, nuk kemi pasur energji elektrike ,as telefona ,ishte fantastike”.

Këto ishin ushtrimet tona, për  katër ditë rreshtë, pa topa këtë e kemi bërë pasi në  ligën tonë nuk ka zonë të të rahatshme kjo ka ndihmuar në komponimin e ekipit.  Me Klopp kontaktojë së paku dy  herë në javë në telefon, zakonisht flasim rreth futbollit. /Periskopi.com

Klopp & Wagner