David Villa rikthehet në La Liga?

David Villa mund të rikthehet në La Liga tek skuadra e Sporting Gijon.

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi spanjoll i New York Cityt, David Villa po mendon për një kthim në Spanjë, pasi në muajin dhjetor të përfundoj sezoni në MLS.

Për lojtarin interesim ka shprehur Sportin Gijon dhe është gati ta huazoj atë për gjashtë muaj, shkruan La Nueva Espana.

Në rast të transferimit, atëherë Villa do të kishte mundësi që në mars të luante edhe kundër ish skuadrës së tij, Barcelona. /Periskopi.com/