Kur Beckham ishte fans i Barcelonës (Foto)

Legjenda angleze, David Beckham ka luajtur për katër vite në Real Madrid dhe njohët si një tifoz i madh i kësaj skuadre.

Periskopi.com Sporti

David Beckahm duket se në moshën e re ishte tifoz i skuadrës së Barcelonës

Por, duket se ai në të kaluarën ishte tifoz i rivalit më të madh të Realit, Barcelona.

Kjo shihet në një foto të postuar nga Nudiane të postuar në Twitter, ku Beckham në vitin 1992 kishte veshur fanellën e Barcelonës.

beckh_1481448823-5226189

‘Greizman fans i zjarrtë i legjendës angleze’

Ylli i Atletico Madrid, Antoine Griezmann ka zbuluar se ai është një fans i çmendur i David Beckham.

Periskopi.com Sporti

Beckham kohë më parë u pensionua nga futbolli, por ai është një legjendë i Manchester Unitedit dhe futbollit anglez.

Griemzann thotë se ai ka blerë fanellën e Beckhamit dhe e mbanë atë në shtëpi.

“A kam fanellë të nënshkruar nga Beckham? Jo. I Kam blerë ato në një dyqan më fanellën e PSG-së dhe Los Angeles Galaxy. I kam vënë ato në shtëpi”, ka thënë Griezmann.

“Unë absolutisht jam një tifoz i tij. Ai ka treguar klas të lartë në fushë dhe jashtë fushës. Ai gjithmonë është i pastër, i veshur mirë, dhe unë më të vërtetë jam një tifoz i tij”, tha ylli francez.

Beckham shpjegon kuptimin e tatuazheve të tij: Ja pse e mbaj shqiponjën (FOTO)

David Beckham është i njohur jashtë fushave të lojës dhe për pasionin që ka për tatuazhet pasi thuajse i gjithë trupi i tij është i mbushur me shenja që kanë një kuptim në jetën e tij.

Periskopi.com Sporti

41-vjeçari i ka dhënë lamtumirë futbollit ndërsa së fundmi ka treguar domethënien e disa prej tatuazheve më të rëndësishme, shkruan Daily Mail.

Shqiponja është shpendi i tij i preferuar, ndërsa fjalën “Buster” e mban në qafë pasi me këtë emërtim me të cilin ka thirrur gjithnjë djalin e tij të madh Brooklyn.

“We love you daddy (të dua babi)” është një tjetër tatuazh që është shkruar më parë nga fëmijët e tij.

shqiponja

A është ky profesioni i ri i David Beckham? (FOTO)

Ish futbollisti i Manchester United dhe Real Madrid, ka vizituar një nga kampet e ushtrisë amerikane në Afganistan.

Periskopi.com Sporti

Beckham njihet për jetën e tij lukzose që e ka dhe tashmë ka edhe disa biznise të tij, ai para ca muajsh ka vizituar një kamp të ushtrisë amerikane si një vizitor. /Periskopi.com

t1larg.beckham.gun

davidbeckham-afganistan